- 20. 02. 2015 - 14:41
- Autor: Huste.tv
- Zdroj: Marián Vychovalý
Lukáš Kozák ešte nechcel končiť sezónu, play-off si chce užiť
Od začiatku sezóny patril obranca Lukáš Kozák k oporám Dukly, v 36 zápasoch mal bilanciu 4+14, čo ho ešte aj teraz radí medzi najproduktívnejších obrancov celej extraligy. Od Vianoc dostal možnosť hrať KHL za Slovan Bratislava, takže zbieral cenné skúsenosti v ťažkých zápasoch. Na play-off sa vracia do Trenčína a verí, že sa mu podarí s mužstvom niečo dosiahnuť.
Lukáš, aký bol návrat do Trenčína?
„Od stredy už trénujem, proti Nitre idem aj hrať. Chalani ma privítali naspäť, celkom som sa na nich už aj tešil. Je potešujúce, že ideme do play-off a pokračuje sezóna. Ja som ešte sezónu končiť nechcel. Teším sa teda, čo nám play-off prinesie.“
So Slovanom ste sa nakoniec do nadstavbovej časti neprebojovali, boli zápasy KHL veľkou školou?
„Samozrejme, som veľmi vďačný, že som tam mohol ísť a že som nakoniec dostal toľko priestoru a času na ľade. Odohral som toho veľa, bola to cenná škola, získal som mnoho skúseností, keďže som hral proti tým najlepším v KHL.“
Blíži sa play-off, kam by to Dukla mohla dotiahnuť?
„Chcel by som v tejto sezóne niečo dosiahnuť, preto sa budem snažiť, aby sme sa s Duklou dostali čo najďalej. Sústrediť sa musíme zatiaľ na posledné tri kolá základnej časti, ale play-off už samozrejme visí vo vzduchu. Najdôležitejšie bude prejsť prvým kolom. Ešte sa o tom v kabíne veľmi nebavíme, nepochybne však všetci chceme cez štvrťfinále prejsť.“
Dukla nastúpi už určite proti tretiemu tímu základnej časti, ktorým je momentálne Banská Bystrica. Vyhovuje ako súper?
„Radšej by som asi hral proti Košiciam. Súper sa však vybrať nedá. Bude to zaujímavé a náročné.“
Už ste odohrali niekoľko zaujímavých sérii v play-off, či ako hráč Martina pri bronzovej sezóne 2009/10, alebo v Slovane pri zisku titulu v roku 2012. Aké sú zápasy play-off v porovnaní s tými v základnej časti?
„Je to určite o niečom inom. Hrá sa tam aj trošku inak ako v bežných zápasoch. Je to vyraďovacia časť, každé zaváhanie teda môže rozhodnúť. Keďže ide o veľa, je to náročné aj na psychiku. Ja som odohral už nejaké série, ktoré sa hrali na sedem zápasov, treba v nich na ľade nechať všetko. Celú sezónu sa hrá práve kvôli tomu, aby sa do play-off mužstvo dostalo, musíme si to teda aj užiť.“

Jordánsko - Alžírsko
MS vo futbale Pred 5 hodinami
Nórsko - Senegal
MS vo futbale Pred 8 hodinami
Francúzsko - Irak
MS vo futbale Včera
Argentína - Rakúsko
MS vo futbale Včera
Nový Zéland - Egypt
MS vo futbale Včera
Uruguaj - Kapverdy
MS vo futbale Včera