• 11. 02. 2015 - 14:09
  • Autor: Huste.tv
  • Zdroj: vep/tty

Košičania majú za sebou reprezentačné zápasy v národných výberoch

Košičania majú za sebou reprezentačné zápasy v národných výberoch

Naši hokejisti sa po medzinárodných predstaveniach vracajú k ligovému mužstvu

Počas reprezentačnej prestávky sa až sedem hráčov z A-mužstva aktuálneho majstra predstavilo v reprezentačných výberoch. Naši hokejisti bojovali na všetkých ostro sledovaných frontoch, Košičania boli totiž zastúpení v olympijskom tíme vo Viedni, v A-tíme v Banskej Bystrici i v reprezentácii do 18 rokov v Piešťanoch.

Najúspešnejšiu turnajovú previerku zažili reprezentační hokejisti v Banskej Bystrici. A-mužstvo seniorského výberu sa tam predstavilo v rámci domáceho Slovakia Cupu, ktorý po víťazstvách 4:1 nad Nemeckom a 5:0 nad Švajčiarskom vyhralo. Súčasťou tímu bol aj 22-ročný obranný pilier Oceliarov Adam Jánošík a naši bývalí hráči či odchovanci Július Hudáček, Ján Lašák, Christián Jaroš, Marcel Haščák, Michel Miklík, Vladimír Dravecký a Ladislav Nagy.

V rámci turnaja Euro Ice Hockey Challenge sa Slováci predstavili v troch zápasoch, keď si postupne zmerali sily s Talianskom, Slovinskom a Rakúskom.

Vstup do turnaja nám nevyšiel a hneď v prvom dueli sme prehrali tesne 1:2, pričom o jediný gól Slovenska sa postaral práve košický obranca, iba 17-ročný Erik Černák, pre ktorého to bol debut v seniorskom tíme svojej rodnej krajiny: „Skórovať pri prvom štarte v seniorskej reprezentácii je skvelý pocit. Puk mi zobral z ľadu masér a odložil som si ho na pamiatku," mohlo po zápase tešiť nášho zadáka. V druhom zápase sme tesne podľahli Slovincom, pričom na výsledku 2:3 sa asistenciou podieľal košický útočník Tomáš Hrnka. V záverečnom stretnutí turnaja sme zdolali domáce Rakúsko 3:2, ale v tabuľkovom hodnotení nám to už nepomohlo. V drese Slovenska sa z tábora Oceliarov predstavili aj Miroslav Macejko a Adam Lapšanský, jeden zápas odchytal Marcel Melicherčík a súčasťou výberu bol aj Pavol Skalický, ktorý je aktuálne na skúške vo švédskom Örebre. V realizačnom tíme slovenského družstva bol aj dlhoročný košický masér Ľubomír Výrostek.  

Tréner olympijského mužstva Vladimír Országh po turnaji okrem iného povedal: „Celkovo hodnotím naše vystúpenie veľmi pozitívne, pretože pre mnohých chalanov to bolo niečo nové. Medzinárodný hokej je predsa len niečo iné ako hokej na klubovej úrovni. V horizonte štyroch - piatich rokov musíme vážne počítať s týmito chalanmi. Mali by nahradiť generáciu, ktorá bude čoskoro končiť.“

Treťou ostro sledovanou reprezentačnou akciou bol Turnaj Vlada Dzurillu v piešťanskej Easton Aréne. Predstavili sa v ňom reprezentanti do 18 rokov zo Slovenska, Nemecka a Švajčiarska a aj tím Slovenska zložený z hráčov o rok starších. Súčasťou slovenskej "osemnástky" bol útočník nášho A-mužstva Radovan Bondra. Tomu sa v dueloch darilo aj bodovo a v druhom zápase dvomi gólmi zabezpečil Slovensku triumf 2:0 nad Nemeckom. Jeho tím napokon v poslednom zápase o konečné prvenstvo podľahol o rok starším krajanom a obsadil výbornú druhú priečku.

Teraz nás už čaká opäť extraliga, v stredu 11.2.2015 privítame od 17.30 hod. na domácom ľade Piešťany.

Jordánsko - Alžírsko

Jordánsko - Alžírsko

MS vo futbale Pred 3 hodinami

Francúzsko - Irak

Francúzsko - Irak

MS vo futbale Včera

Argentína - Rakúsko

Argentína - Rakúsko

MS vo futbale Včera

Nový Zéland - Egypt

Nový Zéland - Egypt

MS vo futbale Včera

Uruguaj - Kapverdy

Uruguaj - Kapverdy

MS vo futbale Včera

Belgicko - Irán

Belgicko - Irán

MS vo futbale Včera