- 11. 02. 2015 - 07:58
- Autor: Huste.tv
- Zdroj: Marián Vychovalý
Ondrej Mikula sa už teší na play-off: Vieme poraziť každého
16.januára v zápase so Žilinou (6:4) zaznamenal Ondrej Mikula štyri body, keď jeden gól strelil a pri troch asistoval. Avšak zranenie, ktoré v tomto strenutí utrpel, ho vyradilo zo zostavy Dukly na nasledujúcich šesť zápasov. Po takmer mesačnej pauze sa najlepší strelec trenčianskeho tímu vracia do hry. Po utorkovom tréningu sme teda zisťovali, ako sa teší na návrat do zostavy.
Ondrej, konečne príde zápasový rytmus, chýbal už hokej?
„Samozrejme že chýbal. Potrebujem, aby som sa trochu pred play-off rozohral. Cítim na sebe ten mesačný výpadok, sám som zvedavý, ako zvládnem prvý zápas v Skalici po takejto prestávke. Hlavne aby som sa cítil dobre.“
Paradoxne prišlo zranenie v zápase, kde sa vám darilo a zaznamenali ste najviac bodov v sezóne. Ako k nemu prišlo?
„Možno trochu aj mojim zavinením. Zápas bol už rozhodnutý, ja som si išiel dozadu pre puk, čo vyplývalo zo systému hry. Dostal som sa na pravú stranu a už tam nebolo príliš veľa priestoru. Tak som to nahrával na stred a v poslednej chvíli som dvihol hlavu a zrazili sme sa s protihráčom. Väzy v ramene sa mi ponaťahovali. Je to však už za mnou a verím, že už v najbližšom zápase pomôžem chalanom k víťazstvu, aby sme sa dobre naladili na blížiaci sa vrchol sezóny.“
Pred prestávkou sa spoluhráčom nedarilo, prehrali štyri zápasy. Ako ste to videli z tribúny?
„Keď hráč sedí v hľadisku, vždy to prežíva ťažšie. Chcel by zasiahnuť do hry, pomôcť mužstvu. Niektoré zápasy neboli z našej strany zlé, aj sme v nich boli lepší, len sme nemali trošku šťastia. Mladí chlapci dostali priestor, pre nich to bola dobrá škola, a keďže skončíme už zrejme na šiestom mieste, tie prehry nám až toľko neuškodili. Možno boli dobré aj na to, aby sme sa z nich poučili a teraz nastúpime v plnej sile a budeme to ladiť na play-off.“

Na druhom až piatom mieste je to nabité, do úvahy tak pripadajú na štvrťfinále až štyria súperi. Vedeli by ste si z nich vybrať?
„Nechcem to hovoriť, ale sú tam takí súperi, ktorým by som sa možno chcel vyhnúť.(úsmev) Ale my si nenavyberáme. Vo vyraďovačke sa hrá na štyri víťazné zápasy. Vieme poraziť každého z nich, čo sme už v tejto sezóne ukázali. Hrateľní sú všetci a máme mužstvo na to, aby sme minimálne cez prvé kolo prešli.“
Ako najlepší strelec mužstva ste pevnou súčasťou presiloviek. Aj teraz na tréningu ste si s trénermi preberali taktiku na početné výhody. Nakoľko je potrebná táto teória, koľko naopak musí hráč improvizovať na ľade?
„Vždy, keď sa ide na presilovku, systém máme daný, ako máme hrať. Musíme vedieť, čo robí pravá a čo ľavá strana, to je dôležité. Počas hry to však často vyplynie inak a hráč musí vedieť improvizovať, keď je šikovný a dostal sa na tú presilovku. Početné výhody budú jedným z aspektov, ktoré budú rozhodovať zápasy, takže verím, že ich do začiatku štvrťfinálových bojov doladíme. Ja sa musím dostať do hernej pohody či v presilovkách, alebo hre 5 na 5. Mesačný výpadok niekedy spraví dosť, sám som teda na seba zvedavý, hlavné je aby som sa už do konca sezóny nezranil."
Na ľade ste si po skončení tréningu pridávali a skúšal strely. Hľadáte optimálnu hokejku, či streleckú fazónu?
„Mal som jednu novú hokejku, ktorú mi tu nechal Marcel Hossa, tak som si len skúšal s ňou strieľať. Skúšal som si nejaké zakončenia na ľade, nebolo to nič veľké, väčšinou po tom tréningu sa snažím ešte niečo skúšať, či strely alebo blafáky. Skôr to teda bol nácvik.“
Koľko z vášho času zaberá hokej? Venujete sa hokeju aj doma?
„Počas tej sezóny, keď nemáme voľno, hokeju sa venujem stále, skoro celý deň. Keď máme jeden alebo dva dni voľna, snažím sa vypnúť. Hoci úplne sa to nedá, lebo aj keď prídem medzi známych a rodinu, točí sa rozhovor aj okolo hokeja, keďže ho hrám celý život.“
Ako najlepšie dokážete zrelaxovať a pripraviť sa na ďaľšie hokejové boje?
„Ja mám veľmi rád oddych a pohodu ako takú. Často keď som sám, vypnem telefón, pozriem si film alebo televíziu. Pre mňa je pohoda najdôležitejšia a keď ju mám, všetko ide ľahšie. Je nás v tíme navyše dosť chalanov z Trenčína, takže sem-tam zájdeme na jedlo, alebo do kina. Tých možností je teda viac, ale prioritou je tá pohoda, z ktorej potom dokážem najviac ťažiť.“
Nórsko - Senegal
MS vo futbale Pred 5 hodinami
Francúzsko - Irak
MS vo futbale Včera
Argentína - Rakúsko
MS vo futbale Včera
Nový Zéland - Egypt
MS vo futbale Včera
Uruguaj - Kapverdy
MS vo futbale Včera
Belgicko - Irán
MS vo futbale Včera