- 10. 02. 2015 - 16:21
- Autor: Huste.tv
- Zdroj: Karol Straka
Súťaživý typ chce mať s Nitrou dlhú sezónu
Pred zápasom Nitra – Žilina sme vyspovedali novú posilu, útočníka Reného Školiaka.
Ako dlho ste vedeli o záujme Nitry?
„Asi pred týždňom a pol sa ma Tibor Martinčič opýtal, čo by som hovoril na záujem z Nitry. Povedal som, že si to rozmyslím, lebo boli rozrobené nejaké veci. V zásade som však nebol proti, lebo viem, že Nitra má vysoké ambície, hrá útočný hokej, ktorý sa ľuďom páči a je na mne, aby som vhodne zapadol do kolektívu.“
Tie rozrobené iné veci, môžete byť konkrétnejší?
„Keďže ja nemám agenta, oslovil som viacerých, aby rozhodili siete. Chcel som si predĺžiť sezónu, lebo ak Skalica skončí deviata, končí sezónu už na konci februára a pre hráča v mojom veku je veľmi zložité pol roka stáť. Som súťaživý typ, chcem dosiahnuť niečo viac. Verím, že v Nitre bude sezóna čo najdlhšia.“
Skalická situácia nie je ľahká, stále hrozí aj baráž. Nebolo z tohto pohľadu ťažšie odísť, keďže ste boli dlhoročnou skalickou stálicou?
„Ja som už v polovici sezóny odišiel do Slavie, ale potom ma stiahli naspäť. Príliš som to teda neriešil, chcel som mať hlavne radosť z hokeja. Z mojej strany tam bola trochu frustrácia. Keď som sa do Skalice vrátil z Prahy, cítil som sa veľmi dobrej forme, ale postupom času to začalo opadávať. Osobne som potreboval nový impulz. Ten tím má perspektívnych hráčov, pracujú na sebe, ale nevidel som nejaký impulz pre mňa. Našťastie, Skalici teraz prišiel Miro Zálešák, čím sa uvoľnili moje peniaze preňho. Tak to mali nastavené. Skalica ma určite dobre nahradila. Vďaka mne sa ešte aj posilnili o obrancu zo Žiliny, takže to pre Skalicu bolo dobré riešenie. Je určite aj pre tím lepšie mať hráča, ktorý tam chce hrať. A nie hráča, ktorý je možno trochu frustrovaný a môže to prenášať na kolektív.“
Čo hovoríte tú skalickú situáciu?
„O Skalici sa mi ťažko hovorí, lebo peniaze hýbu svetom. Tam, kde ich veľa nie je, tam sa ťažko robia zázraky. Ja som mal hádam toľko štartov v lige, ako celý tím dokopy. Väčšinou to stálo na jednom, dvoch hráčoch. Keď príde kopec prehier, je to frustrácia, ktorá sa na vás nalepí, hoci robíte čo môžete. Niekedy som to prenášal aj domov. V Nitre je úplne iná pohoda a verím, že na ňu nadviažem. Ako som povedal, chcem si predĺžiť sezónu a využiť šancu, ktorú mi dala Nitra.“
Trénerove predstavy poznáte?
„Na prvý tréning som prišiel už o 8.15. Pred tréningom sme si povedali základné veci. Mám už dosť odohraté, aby som vedel, čo bude tréner odo mňa vyžadovať. Chcem čo najviac pomôcť svojimi skúsenosťami. Hokej ma stále baví. Ak tímu pomôžem, myslím, že aj spätná väzba bude v poriadku.“
Nitra je tretím klubom v tejto sezóne. Dosť hektická sezóna, nie?
„Ani neviem, či hektická. Pôvodne som pred sezónou Skalicu podpisovať nechcel. Mal som aj iné ponuky, ale vždy to stroskotalo. V 35 rokoch sa ťažko zháňa angažmán, lebo vieme, aký obraz tvoria médiá o našej lige. Aj preto to bolo zložitejšie. A poviem pravdu, napriek pekným peniazom, nechcel som sa zahrabať niekde v Kazachstane, či v Rumunsku. Ja mám rád našu ligu hoci je kritizovaná. Rád v nej pôsobím. Stále si myslím, že je úrovňou nad týmito ligami, hoci určite utrpela po odchode Slovana. A hektická? Ja som vždy chcel víťaziť, to ma hnalo vpred. Teraz to tak nebolo, nemal som pohodu, preto som to riešil takto. Takisto keď som bol v Slavii, hrali sme v tom čase celkom dobre, až teraz sa to mužstvo hľadá a trápi, ale verím, že sa z toho dostanú. Tiež je to výborný kolektív s výbornými fanúšikmi, tu je to podobné. Z nitrianskeho tímu poznám veľa hráčov, veď ligu už hrám nejaký ten rok. Myslím si, že v pohode zapadnem a určite sa teším aj na tunajšiu kulisu. Aj keď viem, že tu počas zápasov boli na mňa nejaké pokriky, ale bol som súper. Teraz ako domáci hráč chcem podať čo najlepší výkon.“
Ambície s Nitrou? Siahajú až k titulu?
„Už dlhšiu dobu sledujem dianie. Viem, že Nitra má konsolidovaný káder už tri sezóny. Funguje prepojenie hráčov, fanúšikov a vedenia. To je dobrý základ pre úspech, bez spojených nádob to nejde. Ja verím, že môžeme do finále, ale takto rozmýšľajú všetky mužstvá a vždy rozhoduje momentálna forma. Možno aj preto siahla Nitra po mne. Zrejme chcela ďalším kvalitným centrom oživiť svoj útok. Myslím, že máme na čom stavať a uvidíme, ako sa s tým popasujeme.“
René Školiak nastúpi ako center tretieho útoku s krídlami Richardom Mrázom a Lukášm Novákom. Na chrbte bude nosiť číslo 12.
Pre chorobu proti Žiline nebude hrať Marek Slovák. Edmund Piačka chýba z dôvodu účasti na univerziáde.
Nórsko - Senegal
MS vo futbale Pred 5 hodinami
Francúzsko - Irak
MS vo futbale Včera
Argentína - Rakúsko
MS vo futbale Včera
Nový Zéland - Egypt
MS vo futbale Včera
Uruguaj - Kapverdy
MS vo futbale Včera
Belgicko - Irán
MS vo futbale Včera