- 09. 02. 2015 - 12:01
- Autor: Huste.tv
- Zdroj: evar
Marek Drtina: „Ja som iba zametal“
Dôležitý zápas so Žilinou sme zvládli, to je však len prvý krok na ceste vyhnúť sa baráži. Žilinu sme porazili 6:3, gól sme dali v podstate z každej štvrtej strely, naopak, Žilinčanom stačilo 39 striel len na tri góly. Niekoľkokrát sa zaskvel brankár Romančík, ktorý zneškodnil 36 striel. Bodovo sa darilo hneď deviatim hráčom. Najproduktívnejším hráčom zápasu sa stal štvorbodový obranca Drtina, po tri body nazbierali Brendl a Školiak, dva Štumpf s Bezúchom a jeden kanadský bod si pripísali Mráz, Nechala, Chylo a Vaškovič. My sme po zápase vyspovedali hráča s číslom 37, Mareka Drtinu (1+3), ktorý je druhým najproduktívnejším obrancom celej súťaže.
Odohrali sme veľmi dôležitý zápas s našim „úhlavným nepriateľom“, Žilinou. Duel bol dramatický, i keď výsledok hovorí o niečom inom. Ako sa vám dnes hralo? Aký to bol zápas?
„Máme zranených mnoho kľúčových hráčov, pred zápasom sme si povedali, že musíme bojovať i za nich, musíme to urvať, máme na to. Zdôrazňovali sme si, že naozaj musíme bojovať, hrať dobre v obrane, veľa korčuľovať a tak to uhráme. My máme mladý tím, musíme tak spoliehať na tieto aspekty. Konečne sa nám to podarilo, som rád, že sme vyhrali!“
Po prvej tretine ste šli do kabíny za stavu 1:0. Pomohol vám po psychickej stránke fakt, že ste prvú tretinu vyhrali a tak je v podstate tretina boja úspešne za vami?
„Áno, veľmi nám to pomohlo! Tešilo nás to. I v obrane sme hrali dobre, nerobili sme chyby, hrali sme zodpovedne a to je hlavné. Tiež sme nevymýšľali žiadne kraviny, hrali sme jednoducho. Tá nula nám do ďalšej tretiny naozaj veľmi pomohla.“
Druhá tretina bola gólovo divoká, Žilinčania sa stále doťahovali, v závere tretiny ste už nevedeli, kde vám hlava stojí, prestávka vám zjavne prišla vhod. V tretej tretine ste na nich opäť vyleteli a víťazstvo ste si zaslúžene urvali...
„Druhá tretina sa nejako extra nepodarila, to je pravda, ale našťastie sme to potom dobojovali do úspešného konca. Cez druhú prestávku sme si povedali, že keď teraz prehráme, bude to v podstate znamenať koniec... Vedeli sme, že musíme za každú cenu vyhrať! Každý si to v hlave prebral a vedel čo má robiť. Každý šiel na maximum a robil všetko pre to, aby sme vyhrali.“
Pomohla vám po psychickej stránke i reprezentačná prestávka?
„Áno, určite pomohla. Veľmi. Potrebovali sme si odfúknuť, vôbec sa nám nedarilo, hlavne v posledných zápasoch... Všetci sme boli rozhodení, rozladení. Takže, dá sa povedať, ešte šťastie, že Žilina vtedy neprišla a zápas sa preložil, lebo ten zápas by asi vyzeral úplne inak. Reprezentačná prestávka nám chvalabohu fakt pomohla, dobre sme trénovali a teraz sme pripravení do ďalších bojov a urobíme všetko pre to, aby sme to zvládli!“
Ty si zaznamenal štyri body, 1+3, nie je to tvoj prvý takýto zápas. Na obrancu trochu neštandardné. Ako by si zhodnotil svoj výkon a najmä ten parádny gól?
„(smiech) Ten gól.. Juraj Bezúch mi to dal krásne do prázdnej, ja som iba zametal. Prvá prihrávka, to tam Dano Štumpf parádne trafil, ďalšia... Tam som prestrelil bránu a dostalo sa to opäť k Danovi a ten opäť trafil a posledná bola v hre 5 na 3, kde to Brendl dostal na volej a tiež to trafil. No bolo to všetko trochu i o šťastí.“
Keď si prichádzal do Skalice, čakal si, že ti to takto bodovo pôjde?
„(smiech) Nečakal, ale som za to rád. No dôležitejšie sú výsledky mužstva.“
Ako si už naznačil, ďalší hráči pre zranenia vypadli zo zostavy. Aký vplyv to na vás má?
„Valí sa to na nás, ale náš posledný výkon to nijak negatívne neovplyvnilo. Prišlo mi, ako keby nás to viac zomklo, boli sme viac v tempe, viac sme bojovali a vyhrali sme, čo nás teší.“
Teraz vás čaká zápas s Trenčínom, povzbudí vás toto víťazstvo dostatočne? Všetci dúfame, že áno...
„Myslím si, že povzbudí. Musíme hrať tak, ako sme hrali teraz. Do stredy stihneme zregenerovať. Bude to ďalší náročný zápas i keď teraz koncovka hostí našťastie nebola až tak ostrá. Musíme si do stredy odpočinúť a podať skvelý výkon.“
Divákov nechodí veľa, no teraz bola po nejakom čase opäť skvelá atmosféra, chválil ju i tréner na tlačovke. Vnímali ste to i vy hráči?
„Keď nás fanúšikovia povzbudzujú, vytvoria nám skvelú atmosféru, miesto toho, aby nám nadávali, tak nás to vždy ženie vpred. Je to fakt super. Vnímali sme to, hnalo nás to dopredu, bojovalo sa nám oveľa lepšie. Ďakujeme!“
Nórsko - Senegal
MS vo futbale Pred 5 hodinami
Francúzsko - Irak
MS vo futbale Včera
Argentína - Rakúsko
MS vo futbale Včera
Nový Zéland - Egypt
MS vo futbale Včera
Uruguaj - Kapverdy
MS vo futbale Včera
Belgicko - Irán
MS vo futbale Včera