- 05. 02. 2015 - 08:58
- Autor: Huste.tv
- Zdroj: Marián Vychovalý
Kapitán sa vracia: Teším sa, že môžem hrať o najvyššie méty
30.novembra hostila Dukla hokejistov Banskej Bystrice, po zásahu pukom vtedy musel odstúpiť z hry kapitán Róbert Petrovický. Nasledovala hrozivá diagnóza natrhnutej sleziny a pobyt najskúsenejšieho hráča v nemocnici. Už vtedy veril, že na play-off sa dá dokopy a nemýlil sa. Po reprezentačnej prestávke sa vráti na ľad a opäť bude viesť svoj tím.
Robo, ako vyzerá váš návrat na ľad?
„Už som dva týždne na ľade, niekoľko dní mám dovolený už aj kontakt, takže môžem ísť konečne naplno. Bol som na výstupnom sonografickom vyšetrení, vyzerá to dobre, nie je tam už ani žiadna jazva, vyzerá to, že som stopercentne fit. Musím ešte trochu dobehnúť kondičku, tento týždeň mi v tom môže pomôcť. Trénujeme veľa, ideme dvojfázovo, už sa teším na prvý zápas.“
Zásah pukom prišiel po snahe o clonenie brankárovi. Nebudete sa teraz podvedome týmto situáciám vyhýbať?
„Nie, to určite nie. Idem do toho tak ako vždy. Verím, že ma takéto problémy už obídu, v hokejovom zápase je to súčasť, nesmiem na to myslieť. Treba do toho skočiť rovnými nohami, dostať sa v tých prvých zápasoch do formy, aby som v play-off mužstvu pomohol.“
Sledovali ste hru spoluhráčov z hľadiska? Čo hovoríte na ich výkony?
„Posledné duely sa síce prehrali, nič to však neznamená. Sezóna je dlhá, predtým zase mali chalani úspešnú šnúru, počas ktorej vyhrávali. Pauza mužstvu príde vhod, stalo sa zopár chybičiek, či už z únavy alebo nedisciplinovanosti, to však patrí k hokeju. Pár zápasov sa prehralo chybami, ktoré ešte musíme doladiť do play-off, lebo to bude rozhodovať zápasy.“
Po poslednom zápase minulej sezóny z vás bolo cítiť obrovské sklamanie, že si s Duklou play-off nezahráte. Aké sú pocity teraz, keď je už isté, že do nadstavby sa postúpi?
„Po minulej sezóne som bol dosť unavený, aj tým ako sa nedarilo. V lete som sa dal dokopy, prišli zmeny aj v tíme, prišli hráči ktorí veľmi pomohli, aj stredná generácia, aj starší hráči, a to mužstvo hralo úplne inak. Keď je o čo hrať, ja sa vždy veľmi teším. Mali sme cieľ dostať Duklu opäť do play-off a v ňom už je možné všetko. Spravíme všetko pre to, aby sme si pred začiatkom play-off vytvorili dobrú pozíciu, musíme byť pripravení hrať ťažké zápasy.“
Kam to Dukla môže v play-off dotiahnuť?
„Máme výborného gólmana. Verím, že Braňo bude mať aj vo vyraďovačke takú formu ako počas celej sezóny, to je základ. Uvidíme, ako sa mužstvo pozmení, sú tu stále možnosti návratu niektorých hráčov, vrátia sa zranení hráči. Ťažko predpovedať, na čo máme. Bude to súčasť formy, výkonov brankára, obrany, realizácie presiloviek, ubránení oslabení. Keď sa chytí forma, je možné všetko. Stále je o čo hrať a tak dám do toho maximum.“
V sezóne 1991/92 ste naskočili do A-tímu, ako člen legendárneho útoku s Jánošom a Pálffym ste valcovali počas celého play-off. Ako si spomínate na vtedajšie finále a zisk titulu?
„Nielen na to play-off, ale na celú sezónu si spomínam veľmi rád. Tam to šlapalo celý rok. Mal som to šťastie, že som sa dostal do takej dobrej päťky, vzadu nás podporovali Robo Švehla a Miloš Holaň. My sme si ten hokej užívali, naskočil som ako mladý, nedá sa na to zabudnúť. Radi spomíname my, aj fanúšikovia. Začal som vtedy kariéru ziskom titulu a rád by som ju podobne skončil. Teším sa, že aj v tejto sezóne budem hrať play-off a mám možnosť zabojovať o najvyššie méty.“

Skvelá prvá formácia Dukly z roku 1992 - Jánoš, Petrovický, Pálffy
Neskôr ste zápasy o všetko, ktoré prináša play-off, hrali v mnohých súťažiach. Na ktoré si spomínate najradšej?
„Každé mali svoje čaro. Nejaké duely play-off som odohral aj v NHL, nebolo ich síce veľa, ale zopár ich bolo. Vo Švajčiarsku to bolo veľmi dobré, tam sme išli až do finále, narazili sme však na mužstvo, doplnené hráčmi z NHL, keďže v tej sezóne bola výluka. Záver sme teda nezvládli. Krásne spomienky mám aj na Brno. Išlo nám to veľmi dobre, ale v prvých zápasoch finále som sa zranil ja aj ďalší dvaja kľúčoví spoluhráči, čím sa hra tímu narušila. Ale tá atmosféra bola nádherná, fantastické emócie. Dúfam, že sa mi to podarí ešte takto dotiahnuť na ten samotný vrchol.“
Postup cez súpera vo vyraďovačke väčšinou prináša divácky boom, nadšenie. Veríte, že aj v Trenčíne sa môže zopakovať podobná atmosféra, akú ste zažili vtedy vo finále?
„Veľmi si to prajem. Chcel by som preto pozvať všetkých fanúšikov, aby nás prišli povzbudiť, hrá sa potom veľmi dobre. Uvidia kvalitný hokej, v play-off sa hrá naozaj o veľa. Pamätám si, ako ľudia viseli na stĺpikoch štadióna a bol celkom napráskaný. To sa hrá úplne inak, taká kulisa je našim šiestym hráčom na ľade. Pokiaľ by nám ľudia prišli pomôcť, určite by sme sa im odvďačili dobrými výkonmi a dobrou šnúrou zápasov či postupom do ďaľšieho kola play-off. Rád by som to ešte zažil. Verím, že si fanúšikovia v play-off nájdu cestu na štadión a prídu nás hnať dopredu.“

Majstri Československa 1992 - Róbert Petrovický v druhom rade (nad trénerom Šuplerom)
Nórsko - Senegal
MS vo futbale Pred 3 hodinami
Francúzsko - Irak
MS vo futbale Včera
Argentína - Rakúsko
MS vo futbale Včera
Nový Zéland - Egypt
MS vo futbale Včera
Uruguaj - Kapverdy
MS vo futbale Včera
Belgicko - Irán
MS vo futbale Včera