- 03. 02. 2015 - 16:50
- Autor: Huste.tv
- Zdroj: evar
Tomáš Komínek: „Do brány by som nevliezol“
Posledné tri ankety vyhral Peťo Stloukal. Dvakrát mu bol tesne v pätách jeho spoluhráč z útoku, Tomáš Komínek. Preto sme sa rozhodli urobiť výnimku a neprinášať trikrát po sebe rozhovor s tým istým hráčom, priestor sme dali jeho prenasledovateľovi. V uplynulých dňoch ste mali možnosť zasielať otázky pre Tomáša Komínka. Prišlo ich naozaj veľa. My sme mu otázky predložili a teraz vám prinášame jeho zaujímavé odpovede. Prajeme vám príjemnú zábavu pri ich čítaní!
Skúšal si v mladosti hrať i na iných postoch?
„Skúsil som všetky posty v útoku. V obrane ma vzhľadom na moju postavu neskúšali a do brány by som nevliezol.“
Je nejaký rozdiel medzi fungovaním skalického a trenčianskeho klubu?
„Nemyslím si. Je to podobné.“
Hráš v prvej päťke so skúseným Ľubom Vaškovičom a našim najproduktívnejším hráčom Peťom Stloukalom. Spokojnosť?
„Áno. S Ľubom a Petrom sa mi hrá dobre. Takže, ako hovoríte, som spokojný.“
Postavenie v tabuľke, žiaľ, nie je podľa predstáv. Sledujete v kabíne výsledky Žiliny a Piešťan, tímov, ktoré sú nám bodovo najbližšie?
„To je vec, ktorá má trápi a v poslednej dobe začína v noci budiť. Samozrejme sledujeme. V poslednej dobe najmä Žilinu.“
Skalica dokáže prehrať i napoly vyhraté zápasy. V čom je chyba, keď behom pár minút dokáže súper otočiť skóre zápasu a nakoniec i vyhrať?
„Asi v tom, že je tu mladé mužstvo a tým pádom málo skúseností.“
Počet divákov je pomerne nízky. Ako vnímaš ty návštevnosť a celkovú atmosféru?
„Nám hráčom sa samozrejme hrá lepšie, keď je plno a diváci nás ženú vpred. Ale i tak ďakujem všetkým, ktorí chodia na naše zápasy a fandia nám.“
Máš nejaký predzápasový rituál?
„Predzápasové rituály mám, sú spojené s dobou, kedy sa začínam rozcvičovať, na aké miesta na štadióne sa chodím rozcvičiť, ponaťahovať a podobne. Čo sa týka obliekania, tam nemám nič.“
Si spokojný s podmienkami, ktoré ti Skalica ponúka?
„Úprimne, asi by som bol radšej niekde v NHL alebo KHL, ale nikto sa mi ešte neozval. (smiech)“
Pochádzaš z Brna, ale hráš na Slovensku. V poslednej dobe sa tieto národné tímy celkom často stretávajú na majstrovstvách. Komu držíš palce?
„Keď hrajú muži, fandím Čechom, ale musím sa priznať, že na majstrovstvách dvadsaťročných som fandil Slovensku. I preto, aby ľudia videli, že slovenská extraliga, kde dvadsiatka hrá, má dobrú úroveň.“
Ak by si mohol hrať v ktorejkoľvek lige sveta, ktorú by si si vybral a koho by si chcel mať pri sebe v útoku?
„Dávam si postupné ciele, tak uvidíme. Pracujem na sebe tak, aby som niečo dosiahol. Samozrejme, NHL je najviac, to je sen každého hráča, takže aspoň na playstation si ju vždy v nejakom tíme zahrám. (smiech)“
Myslíš, že tréner stanovuje do zápasov dobrú taktiku?
„Každý hráč a každý tréner chce vyhrávať a podľa toho stanovuje taktiku. Verte mi, že nikto nechce byť posledný.“
Veľa ľudí si myslí, že za výsledky a predvedenú hru môže tréner. Neboli by sme vyššie v tabuľke, ak by sme mali iného trénera?
„Klub angažuje hráčov, ktorých si môže dovoliť a tréner má hráčov, ktorých má.“
Budeš pôsobiť v Skalici i budúcu sezónu?
„Zmluvu mám do konca sezóny, takže toto teraz neriešim. Sústredím sa na záver sezóny.“
Ako sa ti páči v Skalici?
„Skalica je pekné, čisté mesto. Všade je to kúsok. Je to tu také rodinné. Páči sa mi tu.“
Aká je atmosféra v kabíne po výhre?
„Dobrá. Všetci sú spokojní a tešia sa. V poslednej dobe sme vyhrávali len zápasy doma, takže sme si užili i ďakovačku s divákmi.“
Nórsko - Senegal
MS vo futbale Pred 2 hodinami
Francúzsko - Irak
MS vo futbale Včera
Argentína - Rakúsko
MS vo futbale Včera
Nový Zéland - Egypt
MS vo futbale Včera
Uruguaj - Kapverdy
MS vo futbale Včera
Belgicko - Irán
MS vo futbale Včera