• 03. 02. 2015 - 16:50
  • Autor: Huste.tv
  • Zdroj: evar

Tomáš Komínek: „Do brány by som nevliezol“

Tomáš Komínek: „Do brány by som nevliezol“

Posledné tri ankety vyhral Peťo Stloukal. Dvakrát mu bol tesne v pätách jeho spoluhráč z útoku, Tomáš Komínek. Preto sme sa rozhodli urobiť výnimku a neprinášať trikrát po sebe rozhovor s tým istým hráčom, priestor sme dali jeho prenasledovateľovi. V uplynulých dňoch ste mali možnosť zasielať otázky pre Tomáša Komínka. Prišlo ich naozaj veľa. My sme mu otázky predložili a teraz vám prinášame jeho zaujímavé odpovede. Prajeme vám príjemnú zábavu pri ich čítaní!

 

 

 

Skúšal si v mladosti hrať i na iných postoch?

„Skúsil som všetky posty v útoku. V obrane ma vzhľadom na moju postavu neskúšali a do brány by som nevliezol.“

 

Je nejaký rozdiel medzi fungovaním skalického a trenčianskeho klubu?

„Nemyslím si. Je to podobné.“

 

Hráš v prvej päťke so skúseným Ľubom Vaškovičom a našim najproduktívnejším hráčom Peťom Stloukalom. Spokojnosť?

„Áno. S Ľubom a Petrom sa mi hrá dobre. Takže, ako hovoríte, som spokojný.“

 

Postavenie v tabuľke, žiaľ, nie je podľa predstáv. Sledujete v kabíne výsledky Žiliny a Piešťan, tímov, ktoré sú nám bodovo najbližšie?

„To je vec, ktorá má trápi a v poslednej dobe začína v noci budiť. Samozrejme sledujeme. V poslednej dobe najmä Žilinu.“

 

Skalica dokáže prehrať i napoly vyhraté zápasy. V čom je chyba, keď behom pár minút dokáže súper otočiť skóre zápasu a nakoniec i vyhrať?

„Asi v tom, že je tu mladé mužstvo a tým pádom málo skúseností.“

 

Počet divákov je pomerne nízky. Ako vnímaš ty návštevnosť a celkovú atmosféru?

„Nám hráčom sa samozrejme hrá lepšie, keď je plno a diváci nás ženú vpred. Ale i tak ďakujem všetkým, ktorí chodia na naše zápasy a fandia nám.“

 

Máš nejaký predzápasový rituál?

„Predzápasové rituály mám, sú spojené s dobou, kedy sa začínam rozcvičovať, na aké miesta na štadióne sa chodím rozcvičiť, ponaťahovať a podobne. Čo sa týka obliekania, tam nemám nič.“

 

 

Si spokojný s podmienkami, ktoré ti Skalica ponúka?

„Úprimne, asi by som bol radšej niekde v NHL alebo KHL, ale nikto sa mi ešte neozval. (smiech)“

 

Pochádzaš z Brna, ale hráš na Slovensku. V poslednej dobe sa tieto národné tímy celkom často stretávajú na majstrovstvách. Komu držíš palce?

„Keď hrajú muži, fandím Čechom, ale musím sa priznať, že na majstrovstvách dvadsaťročných som fandil Slovensku. I preto, aby ľudia videli, že slovenská extraliga, kde dvadsiatka hrá, má dobrú úroveň.“

 

Ak by si mohol hrať v ktorejkoľvek lige sveta, ktorú by si si vybral a koho by si chcel mať pri sebe v útoku?

„Dávam si postupné ciele, tak uvidíme. Pracujem na sebe tak, aby som niečo dosiahol. Samozrejme, NHL je najviac, to je sen každého hráča, takže aspoň na playstation si ju vždy v nejakom tíme zahrám. (smiech)“

 

Myslíš, že tréner stanovuje do zápasov dobrú taktiku?

„Každý hráč a každý tréner chce vyhrávať a podľa toho stanovuje taktiku. Verte mi, že nikto nechce byť posledný.“

 

Veľa ľudí si myslí, že za výsledky a predvedenú hru môže tréner. Neboli by sme vyššie v tabuľke, ak by sme mali iného trénera?

„Klub angažuje hráčov, ktorých si môže dovoliť a tréner má hráčov, ktorých má.“

 

Budeš pôsobiť v Skalici i budúcu sezónu?

„Zmluvu mám do konca sezóny, takže toto teraz neriešim. Sústredím sa na záver sezóny.“

 

Ako sa ti páči v Skalici?

„Skalica je pekné, čisté mesto. Všade je to kúsok. Je to tu také rodinné. Páči sa mi tu.“

 

Aká je atmosféra v kabíne po výhre?

„Dobrá. Všetci sú spokojní a tešia sa. V poslednej dobe sme vyhrávali len zápasy doma, takže sme si užili i ďakovačku s divákmi.“

 

Nórsko - Senegal

Nórsko - Senegal

MS vo futbale Pred 2 hodinami

Francúzsko - Irak

Francúzsko - Irak

MS vo futbale Včera

Argentína - Rakúsko

Argentína - Rakúsko

MS vo futbale Včera

Nový Zéland - Egypt

Nový Zéland - Egypt

MS vo futbale Včera

Uruguaj - Kapverdy

Uruguaj - Kapverdy

MS vo futbale Včera

Belgicko - Irán

Belgicko - Irán

MS vo futbale Včera