- 22. 01. 2015 - 13:17
- Autor: Huste.tv
- Zdroj: evar
Na slovíčko s GM
Pomaly sa nám blíži koniec základnej časti a naše mužstvo sa stále nachádza na nelichotivom poslednom mieste v tabuľke. V súvislosti s tým na diskusných fórach, či klubovom facebooku kladiete rôzne otázky. Požiadali sme tak generálneho manažéra, Tibora Martinčiča, o vyjadrenie sa k témam ako baráž, zranenia, posily, či tréner.
Baráž vs. play-off
„Nič nie je stratené, do konca základnej časti zostáva dvanásť zápasov. V poslednej šestine máme doma Žilinu i Piešťany. Budú to pre nás extrémne dôležité šesťbodové zápasy a ja verím, že v nich budeme úspešní. O baráži tu nikto nepremýšľa. Slovo baráž tu jednoducho nepadá! Pre nás je stále reálna možnosť, že sa prebojujeme do play-off. Sme presvedčení o tom, že alternatíva s barážou sa nás týkať nebude. Mužstvo pracuje, chalani sa poctivo pripravujú na každý jeden zápas. V poslednej dobe sme odohrali dobré zápasy, navyše sa rozchytal brankár Romančík. Vykazuje veľmi dobrú úroveň, s čím sme pochopiteľne veľmi spokojní.“
Maródka
„Mužstvo sa po všetkých peripetiách, ktoré malo, dalo po zdravotnej stránke ako tak dohromady. Momentálne nás trápi len laborovanie Pavla Brendla s trieslami. Chvíľu trénuje, chvíľu netrénuje, nastúpi do zápasu, no nedohrá ho... Podľa posledných lekárskych informácií nemá žiadne nálezy, nemusí podstúpiť žiadny zákrok. Pevne verím, že sa čo najskôr vráti v plnej sile na ľad a pomôže nám.“
Posily
„V súčasnej dobe je náš rozpočet napnutý na maximum, čo znamená, že príchod prípadných posíl je reálny len v podobe hráčskych výmen. Tento spôsob by pre náš klub znamenal najmenšiu finančnú záťaž. Netvrdím, že neprebiehajú žiadne rozhovory, no práve v tejto chvíli nie je nič v takej fáze, že by som mohol povedať, že to behom pár dní dotiahneme.“
Psychika
„Zrejme sa budem opakovať, ale máme mladé, nie príliš skúsené mužstvo. V dôležitých šesťbodových zápasoch nedokážeme adekvátne zabrať, nedokážeme byť efektívni, čo sa týka bodového zisku a následne body naháňame so silnejšími mužstvami. A ako mali všetci možnosť vidieť, tie najsilnejšie mužstvá dokážeme potrápiť, dokonca i poraziť. Ak v zápase prídeme o body, je to väčšinou o individuálnych chybách. Systém, ktorý tréneri naordinujú nezlyháva. Mužstvo hrá ofenzívny hokej, chce dávať góly, i keď samozrejme, nie vždy sa to darí. V tréneroch, ich metódach a taktike problém nevidíme. Ide o hráčsku psychiku. Chalani sa musia naučiť zvládať kľúčové šesťbodové zápasy. My sme presvedčení o tom, že to ustojíme a play-off hrať budeme!“
Nový Zéland - Egypt
MS vo futbale Pred 12 hodinami
Uruguaj - Kapverdy
MS vo futbale Pred 15 hodinami
Belgicko - Irán
MS vo futbale Včera
Španielsko - Saudská Arábia
MS vo futbale Včera
Tunisko - Japonsko
MS vo futbale Včera
Ekvádor - Curaçao
MS vo futbale Včera