• 20. 01. 2015 - 00:04
  • Autor: Huste.tv
  • Zdroj: evar

Ľubomír Vaškovič: „Bolo by nesprávne a nešportové, aby sme zložili už teraz zbrane“

Ľubomír Vaškovič: „Bolo by nesprávne a nešportové, aby sme zložili už teraz zbrane“

V zápase s Košicami sa gólom a asistenciou na výhre 6:3 podieľal i útočník elitnej formácie, Ľubomír Vaškovič. Ten sa s nami bezprostredne po zápase podelil so svojimi dojmami.

 

 

Ako by si zhodnotil tento ťažký duel s Košicami?

„Pre nás to bol naozaj ťažký zápas, veď išlo o prvý tím tabuľky, no vedeli sme o tom, že v poslednej dobe majú nejakú krízu, ani výsledkovo sa im nedarí, tak sme si na nich verili, ale určite to nebolo ľahké. Sme radi, že sa nám podarilo dať šesť gólov.“

 

Do šestnástej minúty ste podávali výborný výkon, no následný gól ako keby vás natoľko schladil, že to  vyzeralo, že ste zrazu zabudli hrať hokej...

„Je jasné, že mužstvo, ktoré dostane gól, ide psychicky dole. Navyše, u nás je už takmer pravidlom, že inkasujeme prví, potom nasleduje slabšia päťminútovka. Sme radi, že sme sa z toho dostali a zápas sa nám podarilo otočiť.“

 

Aké slová padli v kabíne po prvej tretine? Do druhej akoby prišlo na ľad iné mužstvo.

„Povedali sme si, že aj horšie výsledky než 0:1 sme dokázali otočiť. Boli to zápasy, keď sme prehrávali i o dva, o tri góly. Vedeli sme, že nemáme čo stratiť, že musíme bojovať, skúsime to a uvidíme.“

 

Ty si dal náš prvý gól, takpovediac, zavelil si do útoku. Pripísal si si i jednu asistenciu. Celkovo máš na konte 29 bodov, patríš k najproduktívnejším hráčom v mužstve. Veril si v to pred sezónou?

„Pochopiteľne, chcel som patriť k ťahúňom mužstva, snažil som sa, drel som celú letnú prípravu, chodil som na každý tréning... Skrátka, snažil som sa, aby som ten skok z prvej ligy ľahšie zvládol a myslím si, že sa mi to opláca.“

 

Pred sezónou si sa vyjadril, že si nie si úplne istý svojim rozhodnutím ísť do extraligy. Skalica je síce na poslednom mieste, no tebe osobne sa darí. Zmenilo sa niečo na tvojom postoji, bol to teda správny krok?

„Tak, nie je to jednoduché, vplýva na to mnoho okolností. Ale ak sezóna dopadne dobre, vyhneme sa baráži, v lepšom prípade sa prebojujeme do play-off, bolo by to super a neľutoval by som toho.“

 

Šanca na play-off stále žije, no priamych súperov ako Žilina a Piešťany porážať nedokážeme a strácame tak dôležité body. Ako vnímate situáciu v kabíne?

„Ten otáznik nad barážou tu stále visí, ale Žilina je od nás len na tri body, je dvanásť zápasov do konca a bolo by nesprávne a nešportové, aby sme zložili už teraz zbrane. My budeme bojovať do poslednej chvíle, do posledného zápasu a uvidíme ako to vyjde.“

 

A do ďalšieho zápasu s Banskou Bystricou pôjdete s čím?

„Ja osobne si myslím, že v Bystrici a Nitre sa hrá najhoršie. Bude to ťažký zápas, no pre nás nie je ani jeden zápas ľahký. My nastupujeme do každého zápasu s tým, že je ťažký. No i do Bystrice pôjdeme zabojovať a skúsiť urvať body.“

 

Nový Zéland - Egypt

Nový Zéland - Egypt

MS vo futbale Pred 11 hodinami

Uruguaj - Kapverdy

Uruguaj - Kapverdy

MS vo futbale Pred 14 hodinami

Belgicko - Irán

Belgicko - Irán

MS vo futbale Včera

Španielsko - Saudská Arábia

Španielsko - Saudská Arábia

MS vo futbale Včera

Tunisko - Japonsko

Tunisko - Japonsko

MS vo futbale Včera

Ekvádor - Curaçao

Ekvádor - Curaçao

MS vo futbale Včera