Cez víkend pokračovala juniorská extraliga, Trenčania dvakrát hostili na svojom ľade Košičanov a pripísali si plný počet bodov. V tabuľke tak sú druhí, o bod za Liptovským Mikulášom.
Extraliga juniorov
Sobota 17.1.Dukla Trenčín – HC Košice 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)
Góly: 24.Novák (Matejka, Švec), 30.Novák (Holenda, Hochel), 35.Berák, 47.Švec - 3.Borecký, 18.Schnelly
Vylúčení: 7:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0
Rozhodovali: Lokšík – Krajčík, Nosek – 280 divákov
DUKLA: Kompas – Hochel, Holenda, Palovič, Matejka, Bača, Lamp, Pisch – Pardavý, Švec, Novák – Berák, Tužinský, Ondris – Duda, Longauer, Špankovič – Halabrín
Tento víkend sa stretli tradiční súperi , ktorí vždy bojujú o medaily. V prvom zápase sme videli obojstranne výborný hokej, ktorý určite zaujal všetkých, čo na zimák prišli. V prvej tretine mali domáci štyri presilovky, no ich realizácia bola žalostná. Košičania dali hneď z prvej veľkej šance gól. V tretej minúte sa dostali do úniku 2 na 1 Kaszonyi s Boreckým, po korytnačke domáceho beka na obrannej modrej sa ocitli sami pred Kompasom a pre Boreckého nebolo problémom rýchlou strelou nad lapačku otvoriť skóre zápasu. Domáci si nevypracovali žiadnu gólovú šancu, len jednu strelu vyrážal hosťujúci brankár rúčkou hokejky. Hostia asi 4x prečíslili v rýchlom protiútoku domácu obranu, no nedokázali pozorného Kompasa prekonať. Na začiatku 18.minúty bol v brejku faulovaný Schnelly, ktorý následne z trestného zvýšil na 0:2 pre hostí. Hokej bol vyrovnaný, no koncovka domácich nedôrazná, kombinácia neprekvapivá a nepresná.
Do druhej časti vstúpila Dukla so zvýšenou aktivitou. V 22.minúte roztočil tretí útok domácich kolotoč pred hosťujúcim Rusňákom, v 24.minúte na dvakrát dorazil Novák nahodený puk Matejkom po prvýkrát do hosťujúcej bránky a dal kontaktný gól. Domáci boli zrazu nebezpečnejší ako hostia, nenechávali sa prečíslovať a sami rýchlo a presne kombinovali a dobre zakončovali. Na 2:2 vyrovnal Novák do poloodkrytej bránky v presilovke, keď mu puk predložil po uvoľnení sa výbornou nahrávkou Holenda v presilovke. Domáci mali taktiež možnosť trestného, Bačovu strelu medzi betóny brankár kryl. Pri tlaku domácich v 33.minúte unikla dvojica hostí, Halász posunul krížom na Kaszonyiho, jeho strelu Kompas výborne vyrazil. Víťazný gól padol po chybe posledného hráča hostí, na červenej vybojoval puk Berák, unikol a peknou strelou na lapačku (asi medzi ruku a telo) skóroval - 3:2 v 35.minúte. Vyrovnať mohol v presilovke Vrábeľ, netrafil prázdnu bránku z asi troch metrov zo spodku ľavého kruhu po rýchlej krížnej prihrávke. V druhej tretine podali domáci výborný výkon, zrýchlili svoj pohyb aj hru, spresnili rozohrávku pritvrdili v koncovke a tri góly v súperovej sieti boli na svete.
Tretia tretina nám priniesla jediný gól, po peknom úniku sa presadil blafákom Švec v 47.minúte pri hre 4 na 4. To hosťom vzalo energiu a už nebolo vidno takú snahu smerom dopredu, stratili „drajv“ a tak domáci s prehľadom ukontrolovali dvojgólové vedenie až do záverečnej sirény. Znížiť mohol Borecký v 55.minúte, jeho únik zlikvidoval pozorný Kompas. V štatistike je síce pomer striel v tretej tretine 4/11, no nebol to žiaden tlak ani uragán zo strany hostí. Domáci pri dvojgólovom vedení sa už netlačili do koncovky a tak sa nechali prestrieľať. Hosťujúce zakončenia neboli však nebezpečné, až na únik Boreckého a obkrúženie bránky Markuša, ktorému sa nepodarilo zasunúť k opačnej tyčke.
Prvý zápas priniesol výborný hokej s obratom skóre v druhej tretine. Videli sme aj veľmi dobré výkony oboch brankárov, veľa pekných kombinácií. Hostia mali v prvej tretine veľmi rýchle brejky, na ktoré si dali v ďalšom priebehu zápasu už domáci pozor. Z hostí sa mi páčili, Rusňák, Borecký a Markuš, z domácich Kompas, Holenda a Novák.
***
Nedeľa 18.1.
Dukla Trenčín – HC Košice 7:3 (4:0, 3:0, 0:3)
Góly: 4.Tužinský (Novák, Berák), 9.Berák (Palovič), 18.Novák, 20.Berák (Palovič, Tužinský), 32.Halabrín (Bača), 33.Palovič (Ondris, Longauer), 37.Novák (Longauer) – 48.Vrábeľ, 55.Kaszonyi, 57.D.Mikula
Vylúčení: 7:7, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1
Rozhodovali: Lokšík – Jurčiak, Nosek – 250 divákov
DUKLA: Kompas – Palovič, S.Šefčík, Matejka, Lamp, Bača, Pisch – Berák, Tužinský, Novák – Duda, Longauer, Ondris – Čacho, Halabrín, Špankovič
V sobotňajšom zápase začali lepšie hostia a vyhrali prvú tretinu 0:2, napokon prehrali 4:2. V nedeľnajšej odvete nastupovali domáci bez hráčov A tímu, Pardavého, Šveca, Hochela a Holendu, očakávanie hostí bolo podporené týmto faktom.
Od prvej minúty ukázali juniori Dukly, že dnes nezaspia začiatok. Výborným pohybom nedali Košičanom ani centimeter priestoru. Aj po prehratom vhadzovaní okamžite napádali súpera, ten nemal čas na rozohrávku a tak chyboval. Do prvej šance sa po ľavom krídle dostal domáci Halabrín, jeho zakončenie bolo nedôrazné len do betónov brankára hostí. Skóre domáci otvorili v štvrtej minúte po peknej kombinácii Berák- Novák- Tužinský, posledný nemal žiaden problém trafiť odkrytú polovičku bránky. O vyrovnanie sa mohli postarať hosťujúci Gashi s Hrehom v presilovke, ani jeden sa v skrumáži pred Kompasom nepresadil. Na 2:0 dal krásnou strelou z prvej do vinkla Berák, ktorý takto využil za sedem sekúnd presilovú hru. V deviatej minúte si odvážne hodil puk medzi troch súperov Ondris, jeho strelu brankár s obtiažami zlikvidoval. Domáci mali výborný ťah do bránky, skoro každý prechod do útočného pásma končil streľbou. Hostia boli v koncovke bezzubí a končili spravidla v rohu bez puku. Tretí gól padol po veľkej chybe brankára Rusňáka, v oslabovke mal puk na hokejke, chcel rozohrať medzi bránkou a dobiedzajúcim Novákom. Samozrejme trafil súpera do brucha, od ktorého skonči v prázdnej bránke, 3:0 v 18. minúte. Posledné slovo mal opäť domáci Berák, ktorý z vrchu ľavého kruhu po peknej krížnej nahrávke Paloviča trafil príklepom vinkel a bolo 4:0. Výborná prvá tretina v podaní domácich riadne zaskočila Košičanov, ktorí boli pomalí, nepresní, nerozhodní a nedôrazní.
Dukla aj v druhej tretine pokračovala vo výbornom predstavení. Neustálym pohybom si vytvárala veľmi dobré príležitosti, z ktorých tri aj premenila. Hostia sa dostávali do šancí sporadicky a keď tam už boli tak ich zahodili alebo ich vychytal výborný Kompas. Vychytal dva krát Mikulu aj Vrábela. Po peknom uvoľnení zakončil pohotovo Halabrín a bolo 5:0 v 32.minúte. Šiesty pridal v 33.minúte Palovič po protiútoku 3 na 2, siedmy v 37.minúte Novák pekným vinklom k vzdialenejšej tyčke. Hostia si vzali „tajm“ na upokojenie.
Obe tretiny boli jednoznačne v réžii domácich hráčov, hostia vyzerali že stratili chuť bojovať.
Tretia tretina bola v zamení poľavenia domácich a presadenia sa konečne aj hostí, ktorí v rozpätí 9 minút dali tri góly a skorigovali tak výsledok na konečných 7:3. Presadili sa Vrábeľ, Kaszonyi v presilovke a Mikula v oslabení. Poslednú dvadsaťminútovku odchytal v bránke hostí Chmara, zlikvidoval všetkých 10 domácich pokusov. Z hostí sa mi páčil Mikula, z domácich Berák, Novák a Ondris.
Tento víkend znamenal pre juniorku Dukly šesť bodov so silným súperom. V sobotu to bol výborný vyrovnaný hokej z oboch strán, v nedeľu dve tretiny dominancia domácich. Výborný výkon v oboch zápasoch podala rozhodcovská trojica, ktorá nemala veľa práce, lebo obe mužstvá sa snažili hrať len hokej.
***