- 17. 01. 2015 - 22:49
- Autor: Huste.tv
- Zdroj: Gábor Golian
Bystrica silnejší súper ako Košice, myslí si Stavjaňa
Pred nedeľňajším šlágrom kola sme sa porozprávali s Antonínom Stavjaňom
Vráťme sa ešte k zápasu vo Zvolene.
„Myslím si, že to bol jeden z našich slabších zápasov. Aj keď sme začali veľmi dobre, v zápase sa neskôr prejavila naša ľahkovážnosť najmä z pohľadu fyzického kontaktu. Hrali sme to neadresne, nemali sme potrebné nasadenie. Hráčom som to aj vyčítal. Pre nich je obrovský rozdiel hrať doma pred vlastnými fanúšikmi a hrať vonku, kde ich nasadenie opticky vyzerá ako polovičné. Tím, ktorý má vysoké ambície v lige si ale niečo také nemôže dovoliť.“
A viete to zmeniť?
„Dá sa to. Už som hráčom naznačil, že je to otázka ich osobných preferencií. To znamená nasadzovanie hráčov v jednotlivých útokoch, ich využívanie v oslabeniach, v presilových hrách. Pokiaľ neodvedú určitý výkon, čas na ľade im zoberieme. Reagovali sme na to prestavbou útokov, ale nebudeme to robiť donekonečna. Uvidíme, ako sa k tomu hráči postavia. Mne osobne vadí, že nemáme jasne stanovenú prvú a druhú formáciu, ktoré by vedeli tím potiahnuť v početných výhodách, či v oslabeniach a pociťovali by zospodu tlak ostatných formácií. My v súčasnosti môžeme povedať, že máme tri veľmi vyrovnané formácie a jednu, ktorá občas ostatné prevýši, ale nie je to výkonnostne zodpovedajúce. Delenie podľa úloh nezodpovedá výkonu. Najmä hráči, ktorí chodia na presilovky nám neodvádzajú výkony, ktoré by sme potrebovali. Ani klasická checking line nám nefunguje. Jednoducho hráči nehrajú s takou zodpovednosťou ako by mali.“
Pre veľa ľudí hrá Banská Bystrica momentálne najlepší hokej v lige. Tiež si to myslíte?
„Jednoznačne. Košice si na začiatku vytvorili veľký náskok, ale teraz je to už len bod. Od určitej doby vykazuje Banská Bystrica veľmi vysokú úroveň, pravidelne boduje doma i vonku, hlavne doma sú Bystričania veľmi silní. Jednoduchým a agresívnym hokejom získavajú veľa bodov. Majú dobre doplnené mužstvo či už o viacerých hráčov Slovana, alebo o Michala Handzuša. V tejto skladbe majú na slovenskú ligu veľmi veľkú silu.“
Musí prísť ďalší bezchybný domáci výkon?
„Jednoznačne to bude otázka nasadenia. Ak nasadenie bude také ako pred týždňom s Košicami a spojíme to s hokejovým umením, sme schopní hrať výborný zápas s Banskou, ale aj s hocikým iným. Dá sa to pekne naplánovať, ale zaručiť do nevieme. Ja verím, že hráčom zápas sadne, že sa k tomu postavia tak ako s Košicami. Ak áno, šance sú otvorené a myslím si, že pre divákov to bude dobrý zápas, azda s víťazným koncom pre nás.“
Ako je na tom tím zdravotne?
„Stále chýba zranený Michal Novák. Ostatní môžu hrať.“
Kto pôjde do bránky?
„Tentoraz Lakosil. S brankármi sme sa dohodli, že ich do februárovej pauzy budeme vyťažovať s určitou pravidelnosťou, aby boli vyťažení obaja. Po pauze sa budeme viac špecifikovať na určenie jednotky smerom k play-off.“
Nový Zéland - Egypt
MS vo futbale Pred 8 hodinami
Uruguaj - Kapverdy
MS vo futbale Pred 11 hodinami
Belgicko - Irán
MS vo futbale Včera
Španielsko - Saudská Arábia
MS vo futbale Včera
Tunisko - Japonsko
MS vo futbale Včera
Ekvádor - Curaçao
MS vo futbale Včera