• 12. 01. 2015 - 15:00
  • Autor: Huste.tv
  • Zdroj: evar

Marek Drtina: „Bol to šok, ale príjemný“

Marek Drtina: „Bol to šok, ale príjemný“

V nedeľňajšom zápase s Martinom sa naši chlapci riadne zapotili. V 34.minúte vyhrávali 2:0, no potom  behom troch minút trikrát inkasovali. V priebehu tretej tretiny sa opäť postavili na nohy, zápas zvrátili vo svoj prospech, no v samom závere opäť nešťastne inkasovali a stratili bod. Tesne pred koncom predĺženia o našom víťazstve rozhodol Jurík. Doma tak zostali dva body. V napätom zápase sa dvoma originálnymi gólmi zaskvel obranca Marek Drtina, ktorý má po včerajšku na svojom konte 18 bodov (6+12).

 

 

Čo ste si hovorili za stavu 2:0, čakali ste, že to bude napokon taký komplikovaný zápas?

„Nenapadlo nás to, no opäť sme urobili hlúpe chyby. Sám neviem koľký zápas to už je, kedy sme doplatili na hlúpy výpadok, v ktorom dostávame góly a to je zle... Musíme s nimi už konečne skoncovať, sústrediť sa stopercentne  na výkon a hrať naplno celý zápas! Takto to už ďalej nejde!“

 

V druhej tretine ste behom troch minút inkasovali tri góly. Čo ste si cez prestávku povedali v kabíne? Čo bolo treba zmeniť do tretej tretiny, aby bol pre vás zápas napokon víťazný?

„Najskôr sme na seba nakričali a potom sme si povedali, že do toho pôjdeme naplno, že teraz už nemôžeme niekam uhnúť, ale musíme ísť za víťazstvom! Bezhlavo si ísť za bodmi, ktoré tak veľmi potrebujeme k záchrane.“

 

Nepripomínalo vám to trochu zápas s Trenčínom? Tiež ste najskôr vyhrávali 2:0, napokon ste prehrali 2:3...

„No, to áno, pripomínalo. Ale ako hovorím, musíme nejako dostať z hlavy tie poondiate výpadky a zasa začať hrať! Musíme hrať celých šesťdesiat minút, celú dobu.“

 

Ty si dal dva góly, prvý a štvrtý, o ktorom všetci dúfali, že bude víťazný, napokon sa však všetko ešte skomplikovalo. Prvý gól padol po viac menej samostatnej akcii. Premýšľal si o tom čo spravíš, keď si sa rútil na brankára alebo si v tom mal jasno?

„Tak, ten prvý... Nabral som rýchlosť, videl som, že ich obrancovia stoja, tak som si povedal, že to skúsim, stiahol som to do bekhendu, potom som už nemal veľa na výber, tak som si povedal, že to skúsim hodiť pod hornú tyč  bekhendom a vyšlo to.“

 

A ten druhý gól od červenej?

„(smiech) Som si hovoril - skončila presilovka, dostaň to na bránu. Mal som i čas na príklep, tak som vystrelil a ono to tam padlo.“

 

Tým gólom si prekvapil divákov, martinského brankára a zdalo sa, že i sám seba...

„Ja už som sa otočil, šiel som striedať (smiech) a naraz sa všetci diváci začali radovať. Bol to šok, ale príjemný (smiech).“

 

Si našim najproduktívnejším obrancom, v rámci ligy ti patrí tretia priečka. Keby ti toto niekto povedal pred sezónou, čo by si si pomyslel?

„Neveril by som tomu, ale nie je to dôležité. Hlavné je, aby sme sa zomkli ako tím. Myslím, že v tomto zápase sa nám to podarilo. Musíme začať dupať a vyhrávať a zbierať body. To je to najdôležitejšie a o to tu všetkým ide, víťaziť!“

 

A do najbližšieho zápasu pôjdete s čím?

„Samozrejme s vôľou vyhrať, urvať body! Posledné zápasy hráme dobre, no body nám unikajú. Drieme na sebe poctivo, proste sa to musí konečne zlomiť a musíme začať vyhrávať. Myslím, že na to máme. Mužstvo máme dobré, pracovité a ja verím tomu, že napokon urobíme i to play-off!“

Nový Zéland - Egypt

Nový Zéland - Egypt

MS vo futbale Pred 4 hodinami

Uruguaj - Kapverdy

Uruguaj - Kapverdy

MS vo futbale Pred 7 hodinami

Belgicko - Irán

Belgicko - Irán

MS vo futbale Včera

Španielsko - Saudská Arábia

Španielsko - Saudská Arábia

MS vo futbale Včera

Tunisko - Japonsko

Tunisko - Japonsko

MS vo futbale Včera

Ekvádor - Curaçao

Ekvádor - Curaçao

MS vo futbale Včera