Novinky - 09.03.2015 22:52

Zvolen si doma poradil s Popradom až v predĺžení

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv

Šiesty duel oboch súperov sa uskutoční v stredu 11. marca v Poprade, prípadný siedmy o dva dni neskôr vo Zvolene.

Pod Pustým hradom začali lepšie hostia z Popradu, keď v 6. min po chybe Pichnarčíka získal v útočnom pásme puk S. Takáč, na pravej strane našiel voľného Paločka a ten strelou švihom nedal Barošovi šancu - 0:1. V ďalších minútach si domáci gólman poradil so šancami Štalsa, Boltuna aj Krotáka. Tridsať sekúnd pred prvou sirénou Zvolenčania vyrovnali, keď Škvaridlo prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:1. Hostia pridali druhý gól už v 22. min - Rapáč efektívne tečoval strelu obrancu Suchého od modrej čiary. Popradčania síce mali na ľadovej ploche viac z hry, ale Zvolenu sa v 32. min podarilo upraviť na 2:2. Puliš v skrumáži pred Kostúrom pretlačil puk do bránky súpera. V 55. min sa síce hostia opäť ujali najtesnejšieho vedenia presným zásahom Hvilu, no Puliš v 58. min opäť dobre zapracoval pred Kostúrom a zariadil pre domácich predĺženie, keďže tesne pred koncom riadneho hracieho času ešte popradský gólman zneškodnil veľkú šancu Michala Chovana. Ten si to vynahradil v 66. min, keď zabezpečil triumf Zvolenčanov.

Slovnaft play-off Tipsport extraligy - štvrťfinále - piaty zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - pondelok:

HKM Zvolen - HK Poprad 4:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0) - stav série: 3:2

Góly: 20. Škvaridlo (Podkonický, Bagin), 32. Puliš (Brabenec), 58. Puliš (Brabenec, M. Sloboda), 66. Michal Chovan - 6. Paločko (S. Takáč), 22. R. Rapáč (Suchý, Bartečko), 55. Hvila
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Stano - Holienka, Šefčík, 2482 divákov

Zvolen: Baroš - Juraško, Bagin, Pokovič, Hraško, Ťavoda, Pichnarčík, F. Fekiač, Popela - Puliš, Brabenec, M. Sloboda - Michal Chovan, L. Jurík, Obdržálek - Škvaridlo, Síkela, Podkonický - I. Jaroš, Kentoš, Martin Ďaloga
Poprad: Kostúr - Kurali, R. Suchý, Makovský, Fabian, D. Brejčák, Kasík, Dinda, Malina - Bartečko, Paukovček, Gríger - Kroták, S. Takáč, Paločko - R. Rapáč, Boltun, Hvila - Matis, Štals, T. Sýkora