Novinky - 29.01.2015 12:43

Kamzíci si v Skalici pomohli presilovkami späť na štvrté miesto

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Korzár, Foto: RISO

Zverenci trénera Milana Jančušku sa na Záhorí predstavili bez svojho kapitána Arneho Krotáka. Od úvodu sa s chuťou pustili do svojho súpera. V prvej tretine ho zasypali 18 strelami, pričom Skaličania sa zmohli iba na šesť. Popradčania využili hneď svoje úvodné dve presilové hry v zápase a po góloch Paukovčeka a Stalsa vyhrávali zaslúžene 2:0. V druhej časti však prenechali iniciatívu svojmu súperovi. Ten zvýšil aktivitu a po chybe Paločka dosiahol kontaktný gól z hokejky Brendla. Hneď v úvode tretej tretiny však kamzíkov upokojil tretím presným zásahom Bartečko, ktorý využil aj tretiu presilovú hru hostí v stretnutí. Predovšetkým zásluhou vysokej efektivity v početných výhodách tak bodovali hostia v Skalici naplno. „Z môjho pohľadu to bolo vyrovnané stretnutie. O našom víťazstve rozhodli presilovky, v ktorých sme strelili všetky tri góly. Snažili sme sa strieľať to na bránu a konečne to vyšlo. Myslím si, že presilovky nehráme zle, niekedy to tam padne, inokedy zas nie,“ uviedol autor vedúceho gólu Popradčanov Lukáš Paukovček.