Novinky - 14.09.2011 13:26

Príprava: HC´05 Banská Bystrica - HC Košice 4:1

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: hc05banskabystrica

Od úvodu to bol otvorený útočný hokej so šancami na obidvoch stranách. Hneď v prvom striedaní "oceliari" zatlačili banskobystričanov a vytvorili si dve sľubné šance. V bránke "baranov" bol však Sergei Khoroshun, ktorý podal výborný výkon. Už v 3. minúte po akcii švrtého útoku sa po prieniku Juraja Petra presadil dorážkou mladý Filip Nemček - 1:0. O 20 sekúnd nato sa rútil sám na bránku Zálešák, no Khoroshun včas vybehol. V 6. minúte už bolo 2:0, keď opäť Filip Nemček nevydarenou strelou z medzi kruhov pomedzi betóny prekvapil Halásza. V 15. minúte pri vylúčení domáceho Hričinu mali hostia veľkú príležitosť, keď Jenčík mal pred sebou už len prázdnu bránku, no domáci gólman v poslednej chvíli vložil do strely hokejku. Po zmene strán pri prečíslení 2 na 1 Kútny mieril iba do stredu brány. V 25. minúte pri rýchlom prechode do útočného pásma Bartoš našiel prihrávkou medzi kruhmi Zálešáka a ten strelou ku pravej tyčke znížil. V 28. minúte sa pri vylúčení Bira dostala odrazená strela ku Kokavcovi a ten nemal problém trafiť prázdnu bránku - 3:1. V 29 minúte dostal prihrávku Zálešák do otvorenej obrany banskobystričanov, no ani po druhý krát v zápase svoj nájazd proti Khoroshunovi nepremenil. Už v 31. minúte uzatvoril skóre stretnutia kurióznym gólom Kapuš, keď nastrelený puk pred bránku hostí trafil Richarda Kapuša a na počudovanie všetkých divákov skončil v košickej sieti.

HC ´05 Banská Bystrica - HC Košice 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Góly: 3. Nemček (Petro), 6. Nemček (Petro, Themár), 28. Kokavec (Cuník, Cebák), 31. Kapuš (Kokavec) - 26. Zálešák (Bartoš, Fabuš)

HC ´05 Banská Bystrica: Khoroshun - Haverinen, Kolba, Brňák, Kubka, Cuník, Cebák, Mačkovič - Kútny, Češík, Kristoffersson, Paľov, Heizer, Hričina, Kokavec, Kapuš, Marcinek, Nemček, Petro, Themár

HC Košice: Halász - Homer, Tabaček, Novák, Deyl, Šeda, Huba, Grman, Biro - Pašek, Vorel, Haščák, Bartoš, Zálešák, Fabuš, Jenčík, Mlynarovič, Dravecký, Chovan, Piatak, Nagy