Tipos Extraliga - 09.02.2018 20:50

Eufória v Zámkoch! Vyrovnanie v poslednej sekunde a víťazné nájazdy v derby s Nitrou

45. kolo, piatok 09.02.2018, 18:30
HC Nové Zámky
4:3
(1:1, 0:1, 2:1 - 0:0 - 1:0)
HK Nitra
HK Nitra
Góly: 19. L. Jurík (Zbořil, Fábry), 44. Husák (Škoda, Lorraine), 60. Šimun (Plášil, Škoda), rozhodujúci sam. nájazd Šimun - 19. Miroslav Pupák (Csányi), 26. Blackwater (M. Slovák), 48. Csányi (M. Versteeg) Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše H. Ručkay (Nitra) na 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Goga, Jonák - Kacej, Gegáň, 1524 divákov

HC Nové Zámky:

Baroš - M. Novák, Plášil, M. Hruška, M. Jass, Salija, Husák, Šimek - Zbořil, Šimun, Fábry - R. Varga, L. Jurík, Hřebejk - T. Šille, Škoda, Lorraine - Saulietis, Ondrušek, Dominik Rehák

HK Nitra:

Lawson - T. Milam, Mezei, J. Milam, Ordzovenský, Rýgl, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák - J. Ručkay, Bradley, H. Ručkay - Kovacs, M. Slovák, Blackwater - Kutálek, A. Kollár - Csányi, Šiška, Rzavský

Hokejisti HC Nové Zámky zdolali vo svojom domácom prostredí lídra tabuľky HC Nitra 4:3 po sam. nájazdoch v piatkovom stretnutí 45. kola Tipsport ligy 2017/2018. "Corgoni" otvorili skóre v prvej tretine zásluhou Miroslava Pupáka. Domácim sa však podarilo vyrovnať ešte pred prvou prestávkou, keď sa presadil Lukáš Jurík. Druhá tretina priniesla iba jeden gól, o ktorý sa postaral útočník Nitry Judd Blackwater. Novozámčania dokázali v úvode tretej tretiny vyrovnať gólom Patrika Husáka. Hostí poslal do vedenia v tretej tretine Karol Csányi, ale v poslednej sekunde stretnutia poslal duel do predĺženia EduardŠimun. Ten istý hráč rozhodol v samostatných nájazdoch o zisku dvoch dvoch bodov pre Nové Zámky. Nitra je napriek prehre na čele tabuľky s trojbodovým náskokom pred Banskou Bystricou. Novým Zámkom patrí 8. miesto so ziskom 51 bodov.