Vladimír Ambrozek Autor: Vladimír Ambrozek | Zdroj: huste.tv

5. kolo play-out, nedeľa 26.03.2017, 17:00
HK 32 Liptovský Mikuláš
3:2
(0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)
HK Dukla Trenčín
Góly: 44. Kriška (M. Uram), 56. Cibák (z tr. strieľania), 68. M. Uram (Nádašdi, M. Sukeľ) - 19. Sojčík (Vopelka, T. Starosta), 20. Vopelka (Drgoň, Sojčík)

Hráči Liptovského Mikuláša na vlastnom ľade zvíťazili nad súpermi z Trenčína 3:2 po predĺžení v nedeľňajšom stretnutí 5. kola play-out hokejovej Tipsport ligy 2016/2017. Do duelu vstúpili lepšie hostia, Dukla sa dostala do vedenia vďaka gólom Petra Sojčíka a Lukáša Vopelku zo záveru prvého dejstva. Domáci znížili v 44. min zásluhou Martina Krišku, predĺženie zariadil v 56. min Martin Cibák premeneným trestným strieľaním. O triumfe Liptákov napokon rozhodol Marek Uram, ktorý v 68. min z rýchleho protiútoku vystrelil na bránku Larsa Voldena. Ten síce strelu zastavil, no puk napokon aj tak prekĺzol za jeho chrbát. Liptovský Mikuláš je s 13 bodmi lídrom baráže, Trenčín figuruje so šiestimi bodmi na druhej priečke tabuľky play-out.