Vladimír Ambrozek Autor: Vladimír Ambrozek | Zdroj: huste.tv

2. kolo play-out, nedeľa 19.03.2017, 18:00
HK Dukla Trenčín
3:4
(2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Góly: 3. Marcel Hossa (A. Šťastný, M. Hecl), 9. Šimun (Sojčík, Holenda), 29. J. Ručkay (Šimun, Holenda) - 13. M. Uram (Nádašdi, M. Sukeľ), 36. Langhammer (Stehlík, Bobček), 48. M. Uram (M. Sukeľ), 65. M. Uram (M. Sukeľ)

Hokejisti Liptovského Mikuláša triumfovali nad domácimi hráčmi Dukly Trenčín 4:3 po predĺžení v 2. kole play-out Tipsport ligy 2016/2017. "Vojaci" v 9. min vyhrávali už 2:0 gólmi Marcela Hossu a Eduarda Šimuna, ale ešte do konca prvej tretiny Liptáci znížili zásluhou presného zásahu veterána Mareka Urama. V 29. min zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov počas presilovej hry Jakub Ručkay, no už o sedem minút vrátil Liptovský Mikuláš do hry český legionár Jakub Langhammer. V tretej tretine poslal duel do predĺženia druhým gólom 42-ročný Uram, ktorý napokon strelil hetrik a rozhodol o víťazstve Liptákov. Dvorným asistentom Urama bol v nedeľu Matúš Sukeľ, ktorý sa prihrávkami podieľal na všetkých troch jeho góloch. Liptovský Mikuláš je po dvoch dueloch s dvoma víťazstvami a piatimi bodmi na čele minitabuľky play-out. Druhá Dukla Trenčín získala doposiaľ o bod menej.