Novinky - 01.12.2023 21:22

HC 19 Humenné – HC Košice 4:1 v 23.kole Tipos extraligy

Tento duel 23. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY

Hokejisti HC 19 Humenné zdolali v piatkovom 23. kole Tipos extraligy na domácom ľade HC Košice 4:1. Líder tabuľky utrpel druhú prehru za sebou, v utorok podľahol Trenčínu 4:5 po predĺžení. Humenné ostáva v tabuľke na poslednom mieste so ziskom 21 bodov.
        Hostia mali v úvode hernú prevahu, no do vážnejšej príležitosti sa nedostali. Skóre sa po prvýkrát pri Laborci menilo v 17. minúte, keď domáci využili presilovku zásluhou bývalého útočníka Košíc Lineta. Do prvého klaksónu extraligový nováčik skóroval ešte raz, znova využitou početnou prevahou. Na streleckú listinu sa zapísal ďalší hráč s minulosťou v drese "oceliarov" Pereskokov.
        Líder tabuľky bol na ľade čoraz viac frustrovaní vývojom zápasu. Na svedomí to mal výborne chytajúci gólman Kozel. Aj v prostrednej tretine strelili Humenčania dva góly. Najskôr sa v 25. minúte ujala kombinácia do prázdnej bránky, na ktorej konci bol odchovanec hostí Šoltés a štvrtý gólový pozdrav Riečickému poslal v 39. minúte druhým gólom v zápase Linet. Obhajca titulu prelomil strelecké mlčanie až na konci 47. minúty, no bolo už neskoro. Výsledok len kozmeticky upravil obranca Berger.

23. kolo TEL:
        HC 19 Humenné – HC Košice 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
        Góly: 17. Linet (Kuru, Diakov), 20. Pereskokov (Kuru, Glazkov), 25. Šoltés (Borov), 39. Linet (Pereskokov, Kuru) - 47. Berger (Lamper, Havrila). Rozhodovali: Novák, Krajčík – Pribula, Tichý, vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0
        Humenné: Kozel - Glazkov, Novický, Meliško, Sergienko, Novota, Diakov, Fereta, Novák - Pereskokov, Kuru, Handlovský - Šoltés, Lucenius, Borov - Horvát, Linet, Lačný - Ragan, Krajňák, Thomka
        Košice: Riečický - Breton, Olsson, Šedivý, Ferenc, Mihalik, Bartoš, Hudec - Fejes, Berger, Pollock - Lunter, Chovan Jääskeläinen - Bartánus, Šimun, Lamper - Rogoň, Havrila, Bačo