Novinky - 21.02.2016 21:48

Poprad triumfoval v Žiline po sam. nájazdoch

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľňajšom zápase 49. kola hokejovej Tipsport ligy na ľade Žiliny 3:2 po samostatných nájazdoch. Ústrednými postavami stretnutia boli útočníci oboch celkov, žilinský Milan Drevenák a popradský Patrik Števuliak. Obom sa v stretnutí podarilo streliť po dva góly. Prvý menovaný skóroval už v 5. minúte duelu, aby v tretej tretine pridal ďalší úspešný zásah. Števuliak na súperove góly zakaždým odpovedal. Zápas sa dostal až do samostatných nájazdov. V nich uspel presným zásahom center hostí Vladimír Lantoš, vďaka ktorému si "kamzici" vybojovali dva body do aktuálnej ligovej tabuľky. Poprad tak naďalej zostáva na piatej priečke. Bod na nich strácajú práve "žilinskí vlci".

Tipsport liga 2015/2016 - 49. kolo - nedeľa:

MsHK DOXXbet Žilina - HK Poprad 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 5. Drevenák (M. Leško), 46. Drevenák (Drábek, Valášek) - 30. Števuliak (Bartečko, Kasík), 47. Števuliak, rozhodujúci sam. nájazd: Lantoš
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: R. Rapáč (Poprad) 10 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - M. Kollár, Šefčík, 1422 divákov

Zostavy:
Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Ťavoda, Homer, Kurali, M. Leško, Mendrej, Makovský - E. Švec, Róbert Huna, Konečný - Stupka, Š. Novotný, L. Handlovský - Drevenák, Valášek, Drábek - Ondruš, Dominik Rehák, Rogoň
Poprad: Kostúr - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Jaborník, Kasík, Malina, Pařízek, Gaborčík - Koyš, Heizer, Bartečko - Matúš Paločko, Lantoš, Kroták - Mikula, L. Paukovček, R. Rapáč - Števuliak, Toma, Štrauch