Novinky - 30.08.2013 07:40

Majstrovský Zvolen na popradskom ľade neuspel

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: MN, Foto: RISO

HK Poprad - HKM Zvolen 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)

Góly: 3. Takáč (Paločko), 11. Lapšanský (Kroták, Mlynarovič), 18. Kroták (Kasík, Belluš), 46. Kroták (Lapšanský, Brejčák) – 40. Zuzin Peter (Mucha, Juraško), 47. Jurík (Zuzin Ľubor, Síkela)

Vylúčení: : 8:5 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, pred 500 divákmi rozhodovali: T. Orolín -Bednár, V. Snášel.

Zostavy:

HK Poprad: Sedlačko (Srnec) - Kasík, Gáborčík - Kurali, Brejčák - Fabian, Nitriansky - Lapšanský, Kroták, Mlynarovič - Sýkora, Paukovček, Drábek - Paločko, Takáč, Buc - Gapa, Nagy, Belluš. Tréner: Milan Jančuška.

HKM Zvolen: Šimko (Cibuľa) - Juraško, Pokovič - Mucha, Ťavoda - Pospíšil, Hraško - Tóth, Pichnarčík - Baláž, Brabenec, Zuzin P. - Puliš, Mahdalík, Škvaridlo - Síkela, Jurík M., Zuzin Ľ. - Ďaloga, Huňady, Buda. Tréner: Lubomír Oslizlo.

Zvolenčania pre technické problémy s autobusom dorazili na popradský štadión tesne pred 17.00 h. Po vzájomnej dohode sa zápas začal napokon o 17.30 h. Popradčania predviedli famózny vstup do stretnutia a po úvodných dvadsiatich minútach vyhrávali nad úradujúcim majstrom rozdielom troch gólov. Po prvej tretine kamzíci zvoľnili tempo, no celok spod Pustého hradu už v zvyšnej časti hry  odpoveď na zvrátenie výsledku nenašiel a napokon prehral pomerom 4:2.

Najbližšie sa kamzíci predstavia v piatok 30. augusta o 18.00 h v Liptovskom Mikuláši proti domácemu celku z 1. ligy.