Novinky - 09.08.2013 22:55

Kamzíci s prehľadom zdolali poľský Sanok

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: MN, Foto: MN

HK Poprad - Ciarko KH Sanok 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly a asistencie: 5. Kalus (Takáč, Paločko), 19. M. Nagy (Svitana, Mlynarovič), 37. Drábek (Sýkora, Paukovček)

Vylúčení: 6:10 na 2 min, naviac 10 min Nitriansky (HK Poprad) a John Murray (Sanok) - obaja za nešportové správanie, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: T. Orolín - Ľ. Šoltés, R. Šoltés pred 300 divákmi

HK Poprad: Sidor (31. Srnec) - Varholík, Brejčák, Kurali, Lenďák, Nitriansky, Gáborčík - Gapa, Kalus, Paločko, Takáč, Drábek, Sýkora, Paukovček, Nagy M., Vokulič, Vojsovič M., Vojtaššák, P. Svitana, Mlynarovič, M. Beluš. Tréner: M. Jančuška

Ciarko PBS Bank Sanok: Murray (Skrabalak) – Richter, Pociecha, Urban, Terminesi, Rąpała, Pavlů, Olearczyk, Berlisk – Vozdecký, Šinágl, Strzyzowski – Mermer, Kostecki, Trochta – Demkowicz, Milan, Bernat – Biały, Jeslínek, Manfreda. Tréner: Tomasz Demkowicz

Poľský klub Sanok, v ktorom minulú sezónu pôsobil bývalý tréner Košíc či Banskej Bystrice Milan Staš, ako aj nestarnúci Peter Bartoš, pricestoval pod Tatry s výdatnou podporou svojich verných fanúšikov. V tomto zápase testoval Sanok piatich nových hráčov: 24-ročného slovinského obrancu Nejca Berliska a jeho krajana, 29-ročného útočníka Marjana Manfreda. Ďalšími hráčmi na skúške sú český obranca Michal Pavlů, český útočník Michal Jeslínek a slovenský útočník Martin Trochta, ktorý v minulej sezóne hral za celok HC 05 Banská Bystrica.

Kamzíci sa svojho súpera nezľakli a od úvodu produkovali útočný hokej. Ukážkovú akciu Takáča s Paločkom zakončil strelou do prázdnej brány Marek Kalus. Súper z Poľska bol od začiatku zápasu neškodný, rešpekt si chcel vynútiť aspoň tvrdou hrou. Hráči si tak doslova v prvej tretine podávali kľučku na dverách trestnej lavice. V priebehu prvej tretiny sa ešte v 19. minúte gólovo presadil i Marek Nagy. Ten ťažil z presilovej hry 4 na 3, keď sa kamzíkom dokonale podarilo rozhodiť brániacu poľskú trojicu.

Aj v druhej tretine pokračovala hra plná nedovolených zákrokov. Najhoršie z faulovaných hráčov napokon dopadol Samuel Takáč, ktorého protihráč zasiahol do tváre hokejkou. Krvavý šrám na ústach nevyzeral dobre a Takáč z ľadu okamžite putoval do popradskej nemocnice. Útočný koncert domácich hráčov neprestával, bránku gólmana Murray-ho rozozvučali hneď trikrát po sebe. Svitana trafil švihom hornú zrď, Drábek a Beluš zazvonili pre zmenu na obe tyče. Gólu sa popradskí hokejisti predsa len dočkali v 37. minúte, keď ďalšiu ukážkovú spoluprácu pretavil v tretí gól Jakub Drábek. Aj napriek trom inkasovaným gólom sa brankár hosťujúceho celku blysol niekoľkými parádnymi zákrokmi a svojich spoluhráčov ochránil pred výpraskom.

Tretia tretina už veľa vzruchu nepriniesla. Poliaci sa márne snažili dosiahnuť aspoň čestný úspech. Dušan Sidor si udržal čisté konto už v druhom zápase po sebe a výkonom rozhodne nesklamal ani Marek Srnec, ktorý predviedol niekoľko dobrých zákrokov. Obaja popradskí brankári sa tak pričinili o nule na konte inkasovaných gólov. Po víťaznom zápase nasledovala tradičná ďakovačka šmýkaním sa po ľade.