Novinky - 06.08.2013 23:13

Prvý gól v príprave vsietil Tomáš Varholík

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: MN, Foto: MN

HK Poprad - MHC Martin 3:2 pp (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)

Góly: 42. Varholík (Vokulič), 57. Paločko (Takáč, Kalus), 62. Gáborčík (Kalus) - 44. Themár (Šugár), 46. Matejka (Markovič)

Vylúčení: 1:7 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Orolín - Bednár, Šoltés pred 400 divákmi

HK Poprad: Sidor (31. Sedlačko) - Varholík, Brejčák, Kurali, Lenďák, Nitriansky, Gáborčík - Gapa, Kalus, Paločko, Takáč, Drábek, Sýkora, Paukovček, Nagy M., Vokulič, Vojsovič M., Vojtaššák. Tréner: M. Jančuška

MHC Martin: Dzubina (Šúrek) – Matejka, Tupý, Novotný, Perniš, Dvořák, Slávik, Škrak, Filo – Markovič, Galamboš, Cíger – Themár, Beran, Šugár – Važan, Fujerík, Pokrivčák – Liška, Leško, Ištocy. Tréner: D. Babka

Pred necelými štyrmi stovkami priaznivcov popradského hokeja sa dve tretiny hral typický hokej pre túto fázu sezóny. Ťažké ruky i nohy bolo vidieť takmer na všetkých hráčoch a tak diváci čakali na prvý gól až do 42. minúty, kedy si pred brankára Dzubinu nakorčuľoval Tomáš Varholík a nekompromisne zavesil. Už o necelé dve minúty bolo vyrovnané, keď hrubicu za popradskou bránou potrestal osamotený Themár. Obrat výsledku zariadil v 46. minúte Matejka, kedy Martinčania opäť ťažili z takmer identickej obrannej chyby kamzíkov za vlastnou bránkou. O vyrovnanie sa tri minúty pred záverečným klaksónom postaral utešeným gólom do prázdnej brány Matúš Paločko, ktorého nezištne našiel v dobrej streleckej pozícii postavený Samuel Takáč. Prvý prípravný duel kamzíkov tak šiel do predĺženia. V ňom ideálnu presilovku 4 na 3 využil strelou z prvej obranca Dávid Gáborčík a stanovil konečný rezultát 3:2 po predĺžení.

V piatok sa hokejisti HK Poprad stretnú o 17.00 h na domácom ľade s poľským mužstvom Ciarko KH Sanok.