Novinky - 19.02.2013 21:28

Piešťanské nájazdy rozhodol Balán

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: MN/SITA, Foto: RISO

ŠHK 37 Piešťany - HK Poprad 3:4 po sam. nájazdoch (2:1, 0:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 13. R. Filip (Peško, J. Ručkay), 18. S. Saliji (T. Melichárek, V. Nemec), 55. Mertel (S. Saliji, V. Urban) - 16. Ľ. Vaic (D. Devečka, Stals), 44. Vandas (Balán, D. Brejčák), 54. Klouda (D. Brejčák, D. Buc), rozhodujúci sam. nájazd Balán

Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše H. Ručkay (Piešťany) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky 2:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Müllner - Junek, P. Šefčík, 1 421 divákov

ŠHK 37 Piešťany: Tomek - Bučka, Škadra, A. Kolník, R. Filip, V. Urban, A. Hruška, A. Mrázik, M. Toman - F. Hudec, V. Nemec, T. Melichárek - J. Ručkay, Peško, H. Ručkay - S. Saliji, Mertel, Stupka - Haring, Mišura, Chylo

HK Poprad: Sidor - M. Šterbák, Fabian, Kovačevič, D. Brejčák, D. Devečka, Kurali, Dinda - Vandas, Balán, Hvila - D. Buc, Klouda, Jabrocký - Ľ. Vaic, Stals, Smotrila - Matúš Paločko, Stanfield, S. Takáč

Podtatranci prišli do Piešťan s istotou play-off a nebol na nich vyvíjaný tlak. Už v druhej minúte vyskúšal Henrich Ručkay pozornosť Sidora, o dve minúty neskôr Vaic nahodil puk za bránku domácich, ale Tomek ho pokryl. V šiestej minúte mali domáci výhodu presilovky, boli síce stále v pásme "kamzíkov", ale bez streleckého a gólového efektu. Od jedenástej minúte hrali domáci ďalšiu presilovku a už po 50 sekundách mohol skórovať Jakub Ručkay. Podarilo sa to až v trinástej minúte Filipovi, ktorý spoza bránky vystrelil na Sidora a od neho sa puk odrazil za jeho chrbát - 1:0. Domáci sa však dlho neradovali, pretože hostia už v šestnástej minúte vďaka Vaicovi vyrovnali. V osemnástej minúte sa domácim znova zadarilo pri presilovke, keď Melichárek našiel voľného Salijiho a "havrani" viedli 2:1.

V 22. min Urban vystrelil z dobrej pozície, ale Sidor bol správne postavený. V 28. min mali šancu na vyrovnanie hostia, no Stals po Kloudovej prihrávke zle spracoval puk pred Tomekom. V 32. min pri presilovej hre si dobre nakorčuľoval opäť Stals, ale vystrelil len do domáceho brankára. Poprad bol v druhej časti aktívnejší, no domácich podržal Tomek.

Začiatok tretej časti zápasu zastihol lepšie hosti. Domáci čelili Hvilovej tutovke, potom Jabrocký vyprášil Tomekovi betóny a po výbornej šanci ho neprekonal Vaic. V 43. min išiel na trestnú lavicu domáci Bučka, čo už hostia potrestali. V 44. min Vandas nedôsledne bránený vyrovnal na 2:2. V 45. min sa osmelil Saliji, nakorčuľoval pred Sidora, ale neprekonal ho. V 54. min udreli "kamzíci" znova a gólom Kloudu sa ujali vedenia 3:2. O minútu a pol sa domácim podarilo vyrovnať, keď Mertel spomedzi kruhov vyrovnal na 3:3. Do konca tretej časti sa už nik nepresadil, a tak sa predlžovalo.

Zápas vyvrcholil až samostatnými nájazdmi, v ktorých boli úspešní hosťujúci Vaic a Balán, kým za domácich iba Saliji.

Milan Klement (tréner Piešťan): "Prvá tretina bola z našej strany aká-taká, ďalšie dve sme sa z ľadu vytratili. Poprad dobre korčuľoval, my sme pôsobili staticky. Aj preto si myslím, že dva body si viac zaslúžili hostia."

Milan Jančuška (tréner Popradu): "Bol to zaujímavý zápas. Z našej strany som spokojný s medzihrou i prechodom do útoku. Mrzí ma len, že príležitosti, ktoré sme si vypracovali, sme nezužitkovali. Mohli sme zápas rozhodnúť už v riadnom hracom čase."