Novinky - 28.01.2013 07:52

Dávid Buc: Ako keby sme doma boli zakliati

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: MN/szh.sk, Foto: RISO

Spočiatku nič nenasvedčovalo tomu, že by sa na popradskom zimáku mala odohrať dráma. Po opatrnom úvode sa v závere prvej tretiny podarilo baranom potrestať chyby v obrane Popradu a šli do dvojgólového vedenia. Do prvej prestávky ešte Poprad znížil v presilovke a v druhej časti hry dokonca otočil vývoj stretnutie vo svoj prospech. Bystričania sa nevzdávali a nielenže vyrovnali na 3:3 ale pridali aj ďalší zásah. Hvilovi sa podarilo vyrovnať a zápas pomaly spel do predĺženia, keď sa okolo Fabiana prehnal Lunter a pomedzi betóny Slipčenka strelil piati gól baranov. Do konca zápasu vtedy ostávali iba dve minúty a kamzíci sa odhodlali k hre bez brankára.

Ak by neveril, nesedel by na striedačke

V nej sa podarilo vyrovnať Stanislavovi Balánovi a obrat dokonal v predĺžení svojim druhým gólom Dávid Buc. „Prvých 15 minút zápasu sme hrali dobre, dodržiavali sme pokyny trénera. Stáva sa nám veľmi často, že dostaneme gól a vzápätí ďalší. Musíme na tom popracovať. Blíži sa záver základnej časti a takéto góly nás zrážajú dole,“ povedal dvojgólový strelec večera Dávid Buc. Prvý gól dosiahol v presilovke 5 na 3, keď zúžitkoval prihrávku od Ľubomíra Vaica. „Venujeme sa tomu na tréningoch, máme nacvičené signály a dnes nám vyšiel, za čo sme radi,“ opísal svoj zásah na 2:2.