Novinky - 27.01.2013 20:47

V dramatickom závere vystrelil víťazstvo Dávid Buc

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: MN/TASR, Foto: OLO

HK Poprad - HC'05 Banská Bystrica 6:5 po predĺžení (1:2, 2:1, 2:2 - 1:0)

Góly: 20. Klouda (Ľ. Vaic, D. Buc), 26. D. Buc (Ľ. Vaic, Klouda), 28. Vandas, 44. Hvila (Vandas, Balán), 60. Balán (Hvila, Vandas), 62. D. Buc (Ľ. Vaic, M. Šterbák) - 18. Ján Sýkora (Danton, Heizer), 19. M. Hudec (Lunter, Lamper), 39. Heizer (Bambúch), 42. Danton (Ján Sýkora), 58. Lunter (Kubka, Lamper)

Vylúčení: 9:9 na 2 min, navyše R. Tomas (Poprad) 10 min napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - M. Korba, P. Korba, 1 171 divákov

HK Poprad: Slipčenko - M. Šterbák, Špelda, Kovačevič, M. Kurali, Fabian, Jáchym - Vandas, Balán, Hvila - Jabrocký, Klouda, R. Tomas - D. Buc, Ľ. Vaic, Smotrila - Matúš Paločko, S. Takáč, R. Sabolič

HC 05 Banská Bystrica: Chorošun - Biro, Kubka, Bambúch, Ketner, J. Predajniansky, Styk, Gachulinec - Lunter, M. Hudec, Lamper - Ján Sýkora, Heizer, Danton - B. Jankovič, Češík, Marcinek - M. Trochta, Zigo

Spočiatku boli aktívnejší Popradčania, Hvila však v dobrej šanci napálil len do obrancu hostí. Na druhej strane v presilovke v tutovke zlyhal Ján Sýkora. Keď pred Chorošunom nepochodil ani Buc, zdalo sa, že bezgólový stav pretrvá dlhšie.

No v posledných dvoch minútach prvej časti skórovali postupne Ján Sýkora s Hudecom 0:2. Poprad však predsa dokázal odpovedať ešte pred odchodom do kabín, keď po kombinácii po vhadzovaní presne namieril Klouda.

Úvod druhej tretiny poznačila nedisciplinovanosť Bystričanov, z ktorej domáci po dobrej kombinácii vyťažili vyrovnávajúci zásah Buca 2:2. Popradčania boli pri chuti a Vandas z ťažkého uhlu vymietol Chorošunov vinkel a Poprad viedol. Hostia dokázali odpovedať, zaútočil obranca Bambúch a Heizer po tretí raz prekonal Slipčenka.

Hostia po druhý raz v zápase viedli, keď popradská obrana nezastavila Dantona, na opačnej strane však Hvila znovu vyrovnal 4:4. Stretnutie pokračovalo v nervóznom duchu, čomu nepomohli ani rozhodcovia.

Vyrovnaný duel 2 minúty pred koncom tretej tretiny takmer rozhodol Lunter, ktorý v rýchlostnom súboji pokoril Fabiana a koncovkou medzi betóny napokon aj Slipčenka, no Poprad odpovedal v poslednej minúte v hre bez brankára Balánom 5:5.

V predĺžení napokon napínavý zápas rozlúskol Buc, ktorý unikol bystrickým bekom a namieril do vinkla.

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Sledovali sme dramatický zápas, no s výkonom niektorých hráčov nie som spokojný. Chuť, bojovnosť a voľa nám nechýbala, no vyrobili sme hrubé individuálne chyby. Ešťeže, sme aspoň zvládli koncovku zápasu a vyhrali."

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Hoci by sme pred zápasom bod brali, musím konštatovať, že sme skôr dva stratili. Zápas sme mali dobre rozohratý a nemôže sa stať, že ho takto pustíme z rúk."