Novinky - 12.01.2013 08:00

Skalica v streleckej forme, odniesol si to Poprad

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: MN/TASR, Foto: RISO

HK 36 Skalica - HK Poprad 7:2 (0:1, 5:1, 2:0)

Góly: 23. Kutálek (Pálffy), 29. Lažo (Šátek, Stieler), 30. Holovič (Kutálek, R. Konečný), 36. R. Konečný (Pálffy, R. Školiak), 39. J. Jurík (Klejna), 50. R. Konečný (Kutálek, Pálffy), 54. Martin Sloboda (R. Školiak) - 8. R. Tomas (D. Buc), 40. Hvila (Vandas)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Bobček (Skalica) 2+10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - R. Návratek, P. Tvrdoň , 2067 divákov

HK 36 Skalica: M. Lipovský - Vyrůbalík, I. Jankovič, L. Kozák, Bobček, Barák, Jaborník, M. Srnec, Gula - Pálffy, R. Školiak, Šátek - Lažo, Stieler, Martin Sloboda - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Timotej Šille, Klejna

HK Poprad: Westlund (od 39. Sedlačko) - M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, Jáchym, Fabian, Špelda, M. Kurali, D. Brejčák - Vandas, Klouda, Hvila - R. Tomas, Balán, D. Buc - Gríger, Ľ. Vaic, Jabrocký - Matúš Paločko, S. Takáč, B. Rapáč

Hneď v prvej minúte sa v sľubnej šanci ocitol Pálffy, na opačnej strane neuspel Buc. Počas vylúčenia domáceho beka Bobčeka si hostia utvorili súvislý tlak, Suchý trafil iba žŕdku. V 8. min nechali Skaličania pred Lipovským voľného Tomasa , ktorý otvoril skóre duelu. Päť sekúnd pred koncom prvej tretiny minul puk pred prázdnou bránkou Kutálek.

V 23. min sa po peknej Pálffyho prihrávke presadil Kutálek. V polovici stretnutia sa domáci zásluhou dvoch gólov v priebehu jednej minúty ujali vedenia 3:1. Na 2:1 zvýšil Lažo, tretí gól pridal v neprehľadnej situácií Holovič. V 36. min sa pekným presilovkovým gólom prezentoval Konečný - 4:1. V závere tretiny vyhnal Westlunda z bránky piatym gólom domácich Jurík. Pol minúty pred koncom druhej časti znížil na rozdiel troch gólov Hvila.

V úvode tretej dvadsaťminútovky v presilovke štyroch na troch neprepálil Lipovského Tomas ani Jáchym. V 50. min sa strelou spomedzi kruhov presadil Konečný. O necelé štyri minúty uspel zoči-voči Sedláčkovi Sloboda a stanovil konečný výsledok na 7:2.

Svatopluk Kosík, asistent trénera Skalice: "Vstup do zápasu a celá prvá tretina bola z našej strany zlá. Viazla kombinácia, chýbal dôraz. Obrat nastal v druhej tretine, kedy sme zlepšili hru, viac sme sa pohybovali a piatimi gólmi sme otočili stav zápasu. Aj v tretej tretine sme boli lepším mužstvom a zaslúžene sme vyhrali a získali ďalšie tri body."

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Veľká nespokojnosť s dnešným zápasom, pretože po prvej tretine, kedy sme viedli 1:0 a hrali sme veľmi dobre, druhá tretina už bola katastrofálna v našom podaní. Urobili sme strašne veľa individuálnych chýb, taktických a herných, dostali sme päť gólov za tretinu. Takú slabú tretinu z nášho pohľadu si nepamätám, potom sa len dohrávalo. Zápas si rozoberieme a vyvodíme z toho dôsledky."