Novinky - 04.01.2013 20:02

O výhre Popradu rozhodli presilovky

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: MN/SITA, Foto: RISO

HC'05 Banská Bystrica - HK Poprad 2:6 (1:4, 1:1, 0:1)

Góly: 13. P. Kopecký (Marcinek), 37. Bambúch (Juraj Sýkora, Češík) - 5. Ľ. Vaic (Jabrocký), 9. Klouda (R. Suchý), 11. Hvila (Vandas, Klouda), 20. Hvila (Vandas, M. Šterbák), 36. Balán (R. Tomas, M. Šterbák), 47. Sabolič (Balán)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - M. Valach, Zvrškovec, 1820 divákov

HC 05 Banská Bystrica: Slipčenko (11. Košarišťan) - M. Richter, Novajovský, Kubka, Bambúch, Ketner, Biro - B. Jankovič, Heizer, Ján Sýkora - Lamper, Češík, Juraj Sýkora - P. Kopecký, T. Zigo, Marcinek - Petro, Michal Hlinka

HK Poprad: Westlund - M. Šterbák, R. Suchý, Jáchym, Kovačevič, Fabian, Špelda, M. Kurali - Vandas, Klouda, Hvila - R. Tomas, Balán, D. Buc - Sabolič, Ľ. Vaic, Jabrocký - Gríger, S. Takáč, Matúš Paločko

Domáci Banskobystričania nastúpili už bez štvorice hráčov z NHL a chýbali aj Hudec a Lukacevic, čo bolo na ľade cítiť. Poprad v prvej tretine dominoval, do vedenia išiel v 5. min Vaicom, ktorý vystrelil spoza kruhu a puk po ľade prešiel k ľavej žrdi za Slipčenka. V 8. min zvýšil na 2:0 pre hostí Klouda v presilovke tvrdou strelou spoza kruhov a brankára Slipčenka vyhnal z bránky Hvila, ktorý skóroval v 11. min taktiež v presilovke z uhla do odkrytej domácej svätyne aj za prispenia teču Kubku. Bystričania poslali medzi žrde Košarišťana a znížili v 13. min: vyrazený puk upratal za Westlunda Kopecký - 1:3. "Barani" si však nepostrážili záver úvodnej tretiny a 51 sekúnd pred klaksónom po Vandasovej akcii zvýšil na 4:1 pre Poprad zblízka Hvila.

V druhej časti nevyužili domáci tri presilovky, z toho takmer minútu o dvoch hráčov. V polovici zápasu išiel sám na hosťujúceho gólmana Ján Sýkora, ale neuspel. Poprad trestal v 36. min opäť v početnej prevahe, po prieniku Tomasa poslal vyrazený puk za mladého bystrického brankára Balán a zvýšil už na 5:1 pre hostí. O minútu neskôr však napokon využili domáci hokejisti presilovku, keď sa od modrej presadil Bambúch.

Na začiatku tretej tretiny Banskobystričania v presilovke zovreli hostí v ich tretine, ale neznížili na rozdiel dvoch gólov. Naopak, udrel Poprad, keď v 47. min peknú prihrávku od Balána využil sám pred Košarišťanom Sabilič blafákom. Podtatranci si v ďalšej časti zápasu udržali štvorgólové vedenie, hrali s chuťou, radosť im mohol trochu pokaziť iba Češík v 59. min - predral sa pred bránku, ale neskóroval.

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: „Boli sme v oklieštenej zostave, no to náš výkon neospravedlňuje. Ťahúni odišli, ťarcha bola na druhých, my sme sa snažili, otvorili sme však aj zadné dvierka. Hráči, ktorí sa dostali do zostavy, nevyužili šancu. Bol to náš najhorší výkon v sezóne. Ťažko pochopiť, prečo podali všetci taký zlý výkon, keď sú schopní hrať o tri triedy lepšie. Takto si nepredstavujem, aby nakladali so stráveným časom na ľade. Privítal by som aj posily, no vina nie je v chýbajúcich hráčoch, ale v tých, ktorí dnes zahrali tak slabo.“

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: „Chceli sme vyhrať, podarilo sa, od začiatku sme boli úspešnejší vo všetkých činnostiach. Dôležité bolo, že sme sa ubránili oslabeniu o dvoch hráčov na začiatku druhej tretiny, potom sme pokračovali bez väčších výkyvov a jednoznačne sme boli lepší.“