Novinky - 18.11.2012 21:19

O vysokej prehre Popradu rozhodol Brabenec piatimi gólmi

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: MN/TASR, Foto: RISO

HKm Zvolen - HK Poprad 7:3 (2:0, 3:2, 2:1)

Góly: 8. Brabenec (M. Výborný, Podkonický), 12. Podkonický (P. Zuzin, Brabenec), 28. L. Jurík (M. Výborný), 32. Brabenec (Podkonický, P. Hraško), 38. Brabenec (Podkonický, P. Zuzin), 47. Brabenec (Ťavoda, Podkonický), 56. Brabenec (P. Zuzin) - 37. Vandas (Klouda, Hvila), 39. Hvila (Klouda), 54. Gríger (Paločko, Homa)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Bachúrik - Kalina, Smrek, 2381 divákov

HKM Zvolen: Šimko - P. Hraško, Pokovič, Obšut, J. Mucha, Ťavoda, M. Výborný, Pichnarčík - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Puliš, M. Jurík, Síkela - L. Zuzin, P. Huňady, Martin Ďaloga - 21. Méry

HK Poprad: Sidor (32. Sedlačko) - M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, D. Kramár, J. Špelda, M. Kurali, Jáchym - Vandas, Klouda, Hvila - R. Tomas, Balán, D. Buc - Sabolič (49. Homa), Koskinen, Jabrocký - S. Takáč, Gríger, Matúš Paločko

Prvá tretina sa odohrávala pod kontrolou domácich. Vytvorili si niekoľko príležitostí a v 7. minúte po strele Brabenca od modrej dorážal do brány Petr Zuzin. V 12. minúte mali veľkú príležitosť Popradčania, keď Balán vystrelil na bránu Šimka, ktorý opečiatkoval obe žŕdky bránky Zvolena, videorozhodca gól neuznal. Hneď nato Podkonický strelou spomedzi kruhov prekonal brankára Popradu a to bol konečný výsledok prvej tretiny.

V druhej časti domáci kontrolovali hru. Pri vylúčení Pokoviča v 20. minúte mali Popradčania veľkú príležitosť, no Klouda ju nevyužil. V 28. minúte dostal ideálnu prihrávku od Výborného Lukáš Jurík a ten sám bezpečne pri nájazde prekonal Sidora.

V 30. minúte Ťavoda fauloval prenikajúceho popradského hráča Paločka. Rozhodca nariadil trestné strieľanie, no Paločka Šimko vychytal. V 32. minúte skvele rozohral svoju akciu prvý útok Zvolena a Brabenec strieľa štvrtý gól po nezištnej prihrávke od Podkonického.

Po tomto obdržanom góle Sidor opustil bránu Popradu a nahradil ho Sedlačko. V 37. minúte Poprad dal svoj prvý gól, útočnú akciu zakončil Vandas. V 38. minúte Brabenec spomezi kruhov aj za prispenia brankára Sedlačka dáva piaty gól domácich. Šesť sekúnd pred koncom tretiny pri presilovej hre Hvila znížil na 5:2 za asistencie Kloudu.

Tretia časť začala útočnou hrou domácich, ktorí si nechceli nechať vziať víťazstvo v dobre rozohranom stretnutí. V 47. minúte Ťavoda prudko vystrelil od modrej puk pred seba vytlačil Sedlačko, puk do brány napokon dorazil Brabenec.

V 53. minúte rozohrali peknú akciu Popradčania Paločko a Homa a akciu zakončil gólom Gríger. Zvolenčania sa však nevzdávali a v 56. minúte po strele Petra Zuzina Brabenec tečoval a upravil na konečných 7:3, bol to jeho štvrtý gól v stretnutí.

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Ťažko sme sa rozbiehali, rozhodli výkony brankárov. Dnes zabral prvý útok a svojou efektívnosťou rozhodol stretnutie v náš prospech."

Jozef Škrak, tréner Popradu: "Do zápasu sme vstúpili dobre, vytvorili sme si šance, ktoré sme nepremenili. Naopak domáci dostali príležitosť po našej chybe a takto strelili svoj prvý i druhý gól, čo ich postavilo na nohy. Plne sa ukázalo, aký je pre nás dôležitý chýbajúci brankár Tommi Nikkilä. Štyri góly, ktoré sme dostali boli z kategórie lacných."