Novinky - 17.09.2023 19:40

HIGHLIGHT: HC 19 Humenné – HC Slovan Bratislava 3:8 v 2. kole

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: jojsport / tasr

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom zápase 2. kola Tipos extraligy na ľade HC 19 Humenné vysoko 8:3 a čiastočne odčinili prehru z úvodného duelu s Michalovcami (2:8).
        Na východe síce inkasovali ako prví, ale do konca prvej tretiny otočili na 3:1. Humenné znížilo v závere druhej časti, ktorú poznačilo množstvo vylúčení na strane hostí i bitka, ale Slovan dal od 41. do 50. minúty ďalších päť gólov a rozhodol. "Belasí" sú po dvoch kolách na 7. mieste, nováčikovia z Humenného bez bodu poslední.
        Pred začiatkom historicky prvého extraligového zápasu na humenskom ľade si domáci pripomenuli úspech z minulej sezóny vyvesením slávnostných zástav za víťazstvo v JOJ Šport Slovenskom pohári a zisk titulu v druhej najvyššej hokejovej súťaži.

HC 19 Humenné - HC Slovan Bratislava 3:8 (1:3, 1:0, 1:5)
        Góly: 7. Pavlovs (Kriška, Diakov), 38. Paršin (Diakov), 53. Krajňák (Diakov) - 11. Masnica (Brown, Výhonský), 14. Brown (Pecararo, O´Brien), 16. O´Brien (Findlay, Golian), 41. Minárik (Takáč), 44. Výhonský (Beňo, Petráš), 48. Takáč (Scheid), 48. Masnica (Fominych), 50. Pecararo (Scheid, Brown). Rozhodovali: Stano, Žák - Šoltés, Gegáň, vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Pavlovs - Maier obaja 5+DKZ za bitku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0
        Humenné: Galimov (48. Kozel) - Novický, Diakov, Sergienko, Meliško, Fereta, Glazkov - Kriška, Pavlovs, Handlovský - Paršin, Kuru, Lapšanský - Vaško, Linet, Borov - Lačný, Krajňák, Ragan
        Slovan: Coreau - Scheid, Golian, Maier, Sersen, Romančík, Beňo, Gachulinec - Pecararo, Findlay, O´Brien - Fominych, Minárik, Takáč - Török, Brown, Lukošík - Masnica, Petráš, Výhonský - Jendek