Detva uspela v Nových Zámkoch po predĺžení a vyrovnala stav série

2. zápas kvalifikácie play off, sobota 02.03.2019, 18:00
3:4
(1:3, 1:0, 1:0 - 0:1)
HC 07 Detva
HC 07 Detva
Góly: 3. Urban (Bajtek, Andersons), 21. Štrauch (Urban), 60. Bajtek (Kudla, Urban) - 1. Puliš (Ščurko), 5. Gachulinec (T. Török), 11. Tibenský (F. Fekiač, McLean), 69. McLean (Betker). Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Baluška - J. Tvrdoň, Synek, 661 divákov

HC Nové Zámky:

Kristín (11. Košarišťan) - Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Hatala, Dundáček, M. Novák - Bajtek, Urban, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, Jakúbek - T. Pospíšil, Hruška, E. Šimun - Ondrušek, B. Fábry, Rogoň

HC 07 Detva:

R. Petrík - Betker, Martin Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec - Puliš, Murček, Ščurko - J. Žilka, V. Fekiač, Hodgson - Tibenský, McLean, Král - T. Török, Matúš Chovan. Martin Ďaloga

Hokejisti Detvy zvíťazili v Nových Zámkoch 4:3 po predĺžení v sobotňajšom druhom stretnutí série predkola play-off a vyrovnali stav na 1:1 na zápasy. Podpoľanci sa ujali vedenia už v 3. min gólom Radovana Puliša. O dve minúty Tomáš Urban v presilovke vyrovnal, no hostia sa nezlomili. Zásahmi Daniela Gachulinca a Jozefa Tibenského viedli už v 11. min 3:1. Novozámčania dokázali vybojovať predĺženie, na 3:3 vyrovnal Filip Bajtek 13 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby. Prvé víťazstvo vo vyraďovacej časti zariadil pre Detvu v 9. min predĺženia Kurtis McLean. Séria pokračuje v Detve v pondelok 4. marca.