2:1
(0:0, 0:0, 2:1)
HK Nitra
HK Nitra
Góly: 51. Zbořil (Zaťko, Jurík), 53. Ručkay (Zbořil) - 59. Buček (Bortňák). Rozhodovali: Snášel, Valach - Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 5:7, navyše: Ručkay (Nové Zámky) 5+DKZ za seknutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1769 divákov

HC Nové Zámky:

Kristín - Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hatala, Kudla, Slávik, Henderson - Ručkay, Zbořil, Jurík - Bajtek, Urban, Šimun - Pospíšil, Hruška, Štrauch - Rogoň, Fábry, Ondrušek

HK Nitra:

Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Korím, Versteeg, Pupák, Rais, Sloboda – Blackwater, M. Slovák, Lantoši - Fominych, Kerbashian, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, Čaládi, Pätoprstý

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili v piatkovom zápase 46. kola najvyššej slovenskej súťaže nad Nitrou tesne 2:1. V regionálnom derby sa na úvodný gól stretnutia čakalo až do poslednej tretiny. V 51. min využil presilovku Adam Zbořil, pre ktorého to bol už osemnásty presný zásah v sezóne. Druhý gól na seba nenechal dlho čakať a opäť sa na ňom podieľal spomenutý český útočník. Tentoraz si pripísal asistenciu pri góle Henricha Ručkaya, ktorý sa napokon ukázal ako víťazný. Samuel Buček totiž 85 sekúnd pred koncom tretej tretiny už len upravil skóre na konečných 1:2 z pohľadu "corgoňov". Nitrianska kríza tak pokračuje ďalej. Zverenci Antonína Stavjaňu prehrali piatykrát v sérii a v tabuľke sa prepadli na piatu priečku. Nové Zámky zostávajú šieste so ziskom 81 bodov.