Novinky - 17.09.2023 19:07

HC Košice - HC '05 Banská Bystrica 5:1 v 2. kole

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: jojsport /tasr

Hokejisti majstrovského HC Košice uspeli aj v druhom zápase novej sezóny Tipos extraligy. V nedeľu zdolali doma Banskú Bystricu 5:1 a uštedrili jej druhú prehru za sebou.
        "Oceliarov" poslal do vedenia už v druhej minúte Krivošík, na jeho gól odpovedal v 10. minúte Vela, no o minútu neskôr upravil na 2:1 Jääskeläinen. Ten istý hráč zvýšil v úvode druhého dejstva a potom sa dvoma gólmi prezentoval Breton.

HC Košice - HC '05 Banská Bystrica 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
        Góly: 2. Krivošík (Pollock, Berger), 11. Jääskeläinen (Deyl, Bartoš), 23. Jääskeläinen (Lamper), 31. Breton (Fejes, Bartánus), 37. Breton (Jääskeläinen, Lamper) - 10. Vela (Stránsky). Rozhodovali: Krajčík, J. Konc ml. - Stanzel, Ordzovenský, vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Lamper - Žabka 5+DKZ za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2754 divákov.
        Košice: Riečický - Šedivý, Breton, Ferenc, Zech, Bartoš, Deyl, Hudec - Bartánus, Pollock, Fejes - Krivošík, Chovan, Lunter - Jääskeläinen, Berger, Lamper - Rogoň, Zigo, Šimun
        Bystrica: Tervo - Hora, Bačik, Wilde, Ďatelinka, Holenda, Dame-Malka, Žabka - Žitný, Bíreš, Gašpar - Turnbull, Vela, Wilkins - Faith, Sojka, Matoušek - Štrauch, Stránsky