Novinky - 06.01.2015 23:16

Trenčín prvýkrát v sezóne zdolal Banskú Bystricu

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv

Aj piaty vzájomný zápas hokejistov Banskej Bystrice a Trenčína v Tipsport extralige 2014/2015 priniesol konečný jednogólový rozdiel: na Troch kráľov sa v 38. kole radovali prvýkrát Trenčania po výsledku 3:2 po predĺžení. Banská Bystrica vyhrala predchádzajúce štyri stretnutia 1:0 po sam. nájazdoch, 2:1, 2:1 a 3:2 po sam. nájazdoch.

"Barani" spod Urpína sú naďalej v tabuľke Tipsport extraligy druhí, Trenčínu patrí 6. pozícia. Diváci videli na zimnom štadióne pri Hrone dvoch majstrov sveta 2002 Michala Handzuša a Richarda Lintnera.

Vo vyrovnanom stretnutí otvoril skóre v 9. min domáci Branislav Bendík. V 28. min vyrovnal spomenutý Lintner, ale domáci o chvíľu opäť išli do vedenia zásluhou Petra Kafku. Trenčín do konca druhej časti hry opäť vyrovnal, druhý kanadský bod si za asistenciu pripísal Lintner a presný zásah Vladimír Nemec. Dukla bola v tretej dvadsaťminútovke aktívnejšia a viac chcela body, domáci si však dokázali s ofenzívou súpera poradiť. V predĺžení v 63. min rozhodol o víťazstve "vojakov" strelou spomedzi kruhov Martin Dudáš.

Tipsport extraliga 2014/2015 - 38. kolo - utorok:

HC '05 Banská Bystrica - Dukla Trenčín 2:3 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)

Góly: 9. Bendík (Zigo), 33. Kafka (Handlovský, Kytnár) - 28. Lintner (Dudáš), 38. V. Nemec (Andersons, Lintner), 63. Dudáš
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, D. Konc - Junek, Šefčík, 1832 divákov

Banská Bystrica: Košarišťan - Jaborník, Bambúch, Cunik, Čížek, Cohen, Biro, Peckham, Gachulinec - M. Lunter, Handzuš, M. Hudec - Kafka, Preisinger, Handlovský - P. White, Kytnár, Kadura - Lamper, Zigo, Bendík
Trenčín: Konrád - Novajovský, Andersons, Habšuda, Lintner, Dudáš, Hatala, Zošiak - O. Mikula, V. Nemec, Melichárek - Šišovský, Michal Hlinka, Razingar - A. Bezák, P. Stantien, Filo - Daniška, Švec, Briestenský - J. Pardavý