Novinky - 14.12.2014 23:04

Skalica otočila v tretej tretine zápas s B. Bystricou

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv

Hokejisti HK 36 Skalica predviedli v zápase 34. kola Tipsport extraligy proti HC ´05 Banská Bystrica veľký obrat a zvíťazili 6:4. Domáci prehrávali v 25. min už 0:3 a potom ešte 2:4, nevzdávali sa však a tešili sa z troch bodov. Banská Bystrica na Záhorí nepotvrdila úlohu favorita a po Poprade a Košiciach majú domáci ďalší cenný skalp. Skalica sa po sérii štyroch prehier dočkala pred reprezentačnou a vianočnou prestávkou trojbodového zisku.

Veľkú radosť mal najmä domáci útočník René Školiak, jubilejný 900. zápas v najvyššej slovenskej súťaži ozdobil okrem víťazstva aj dvoma asistenciami. Skaličania nehrali v úvode zle, ale postupne sa prejavila kvalita hosťujúceho kádra. V 25. min viedli Banskobystričania 3:0, ale Skaličania sa vzchopili po góle Pavla Brendla. Záhorákom vyšla tretia tretina, už v 43. min bolo vyrovnané. V 54. min naservíroval Školiak puk Juríkovi, ktorý strelil víťazný gól. Skóre upravil do prázdnej bránky v 60. min Štumpf.

Tipsport extraliga 2014/2015 - 34. kolo - nedeľa:

HK 36 Hant Skalica - HC '05 Banská Bystrica 6:4 (0:1, 2:3, 4:0)

Góly: 26. Brendl (B. Mráz), 31. Komínek (Brendl, Vaškovič), 41. Stloukal (Komínek, Barák), 43. Horváth (R. Školiak, Štumpf), 54. J. Jurík (R. Školiak), 60. Štumpf (J. Jurík) - 16. T. Matoušek (Kytnár), 22. Gachulinec (Biro), 25. P. White (Preisinger, Kafka), 32. Kytnár (Kadura)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Stano - Holienka, M. Tvrdoň, 906 divákov

Zostavy:
Skalica: P. Romančík - Barák, Gründling, Drtina, P. Horváth, Nechala, Krejčiřík, Lantoš - Vaškovič, Stloukal, Komínek - J. Jurík, R. Školiak, Štumpf - B. Mráz, Chylo, Brendl - Bene, Markulinec, Šimíček
Banská Bystrica: Wiikman - Cohen, Nicastro, Jaborník, Bambúch, Čížek, Cunik, Gachulinec, Biro - P. White, Handzuš, M. Hudec - Kafka, Preisinger, Handlovský - Kadura, Kytnár, T. Matoušek - Bendík, Zigo, Róth