Novinky - 17.06.2020 16:17

Hokejová Žilina mení identitu, zaujíma sa o extraligovú licenciu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Neisté obdobie žilinského hokejového klubu je podľa všetkého zažehnané. Klub spod Dubňa pôjde do ročníka 2020/21 vo vynovenej podobe s názvom Vlci Žilina a stáť za ním bude akciová spoločnosť s identickým názvom. Hneď na úvodnej tlačovej konferencii pritom klub potvrdil aj fámy o tom, že by rád kúpil extraligovú licenciu. Minulý rok, ako MsHK, odohral v druhej najvyššej súťaži, zahral si štvrťfinále play-off, no v ňom podľahol Martinu 0:4 na zápasy.

Po dlhých rokoch sa tak klub pretransformoval z mestského a prešiel do rúk súkromného vlastníka, ktorý ihneď začal pracovať na novej značke. "Vlk je tradičné slovenské zviera, ktoré sa v tomto regióne vyskytuje a koniec-koncov už aj teraz mal klub prezývku 'žilinskí vlci'. Myslíme si, že nám to pomôže pri etablovaní značky a pri lepšom vzťahu s fanúšikovskou komunitou," cituje agentúra SITA slová Rastislava Chovanca, ktorý zastupoval nového majiteľa na tlačovej konferencii.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Hokejportal.net (@hokejportalofficial),

Mení sa aj logo a klubová farba. V oboch prípadoch je to však do veľkej miery len modernizácia starej podoby. Dominantnou ostáva vlk, zatiaľ čo zelená zmenila svoj odtieň a žltú nahradila zlatá. Štart letnej prípravy je naplánovaný na prvý augustový týždeň, no o konkrétnych menách v kádri sa zatiaľ nehovorí. Známe však je, že trénerom ostáva Stanislav Škorvánek a pokračovať v tomto pôsobisku budú aj viacerí hráči z minulosezónneho prvoligového tímu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora