Novinky - 28.02.2014 20:14

V Skalici rozhodli presilovky

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv

HK 36 Skalica - HK Poprad 5:3 (1:3, 0:0, 4:0)

Góly: 20. Lažo (R. Školiak, Vyrůbalík), 44. Vyrůbalík (Lažo, Preisinger), 45. Obdržálek (R. Školiak, Vyrůbalík), 47. R. Školiak (Lažo, Obdržálek), 60. Lažo (Preisinger, Vyrůbalík) - 10. Mlynarovič (Kroták, Jabrocký), 12. A. Lapšanský (Štals, T. Sýkora), 20. T. Sýkora (A. Lapšanský, Štals)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bundil - Müllner, Šefčík, 1260 divákov

Skalica: M. Lipovský - Vyrůbalík, M. Sloboda, M. Srnec, T. Staňo, Krejčiřík, Mikéska - Obdržálek, R. Školiak, Lažo - Šátek, M. Preisinger, Kutálek - B. Jankovič, Stieler, R. Kropáč
Poprad: Masalskis - Malina, D. Brejčák, Fabian, Kurali, Látal, Makovský, Gaborčík, Dinda - A. Lapšanský, Štals, T. Sýkora - A. Kroták, Mlynarovič, Jabrocký - S. Takáč, Ľ. Vaic, Matúš Paločko - Drábek, Belluš, Marek Nagy

Po vyrovnanom úvode otvorili skóre Popradčania. Mlynarovič v 10. min dorazil do voľnej časti bránky strelu Krotáka, ktorú neudržal v lapačke Lipovský. Po chybe domácich si potom Lapšanský vychutnal brankára Skalice - 2:0. Od tej chvíle to bol predovšetkým boj o stredné pásmo. Posledná minúta prvej tretiny priniesla dva góly. Najskôr po individuálnej akcii Tomáša Sýkoru sa radovali hostia, domáci však o 15 sekúnd znížili zásluhou Laža.

V druhej časti hry si utvorili oba tímy šance, ale brankári Lipovský a Masalskis boli pozorní a nepustili nijaký puk za svoj chrbát. Skalici vyšiel úvod tretej tretiny. Za 223 sekúnd medzi 44. a 47. min sa presadili Vyrůbalík, Obdržálek a René Školiak a otočili vývoj. Domáci mali aj ďalšie šance, Poprad ich obrat poriadne zaskočil. V závere hrali kamzíci power-play a do prázdnej bránky spečatil skóre druhým gólom v zápase Lažo.

Štefan Mega (asistent trénera Skalice): "V úvodných piatich minútach sme dvakrát trafili žŕdku. Dôležitý bol kontaktný gól Laža v prvej tretine. V tretej časti hry sme zvrátili vývoj. Dnes nás podržala naša prvá formácia, ktorá dala všetky góly. Verím, že sa podobne zaberie celý tím."

Vladimír Turan (asistent trénera Popradu): "V prvej tretine sme nezačali najlepšie, dokázali sme však trikrát skórovať. V druhej časti hry sme nepremenili viacero príležitostí. Zápas sa zlomil v momente, keď sme nevyužili presilovku o dvoch hráčov. V tretej tretine využila Skalica dve početné výhody, celkovo dala štyri góly. Úspešnosť v početnej prevahe bola dnes rozhodujúcim faktorom úspechu."