Novinky - 20.10.2013 08:07

V nedeľu proti Dukle v Trenčíne

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: MN, Foto: RISO

HK Dukla Trenčín - HK Poprad, nedeľa 20. októbra o 17.00 h, 14. kolo Tipsport extraligy, Zimný štadión Pavla Demitru

Vojakom z Trenčína sa v tejto sezóne darí ďaleko viac na ihriskách súperov ako pred vlastným publikom. Trojbodový zásah dosiahla Dukla len raz a to ešte v 2. kole proti Piešťanom (6:2). Naopak u súperov pozbierala už 12 bodov, kým Poprad vonku zo šiestich pokusov doposiaľ dvakrát vyhral (v Piešťanoch 2:1 a v Martine 3:0) a bod získal za prehru po predĺžení 1:2 v Košiciach. Obom celkom sa v poslednom kole nedarilo. Kamzíci podľahli doma baranom tesne 2:3 a Dukla prehrala vo Zvolene 2:1.

Do dresu Trenčína sa po rokoch vrátil odchovanec Juraj Ďurčo (36 rokov, obranca), ktorý sa zatiaľ dohodol na angažmáne do prerušenia extraligy reprezentačnou prestávkou. V červenožltej farebnej kombinácii stále pôsobia majstri sveta z roku 2002 Richard Lintner, Rastislav Pavlikovský a Ján Lašák. Na opačnej strane do hry nezasiahnu zranení Daniel Brejčák a Ľubomír Vaic.

Najlepším strelcom popradských hokejistov a zároveň celej extraligy je kapitán Arne Kroták (9 gólov). V trenčianskom drese je ním 22-ročný Tomáš Komínek (5 gólov), ktorý sa vo všetkých prípadoch presadil na ľade súperov.