Vyrovnaný zápas priniesol futbalový výsledok

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: SITA, Foto: RISO

HK Poprad - HK Nitra 0:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Rozhodujúci sam. nájazd R. Tománek

Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák - R. Gajan, Tornay, 1743 divákov

HK Poprad: Sidor - Gáborčík, R. Suchý, Kasík, McNamara, Fabian, M. Kurali, Jáchym, Makovský - P. Gápa, Mlynarovič, A. Lapšanský - Jabrocký, Štals, T. Sýkora - Matúš Paločko, S. Takáč, A. Kroták - Belluš, Paukovček, M. Nagy

HK Nitra: Kristan - Nádašdi, D. Milo, Ordzovenský, P. König, F. Kuzma, M. Bača - M. Kováčik, T. Chrenko, L. Novák - R. Tománek, Stümpel, H. Ručkay - Bajtek, M. Hamrák, Martin Segľa - Pupák, Kmeč, Piačka - Štumpf

Prvá tretina gól nepriniesla. Obidva tímy disponovali pozornou obrannou hrou a nepúšťali súpera do väčších šancí. Nitrania skúšali pozornosť Sidora len sporadicky a Popradčania mali väčšie šance azda len vo vlastnom oslabení, keď najskôr Lapšanský nespracoval puk v brejkovej situácii a Štalsova koncovka skončila mimo.

Ani v druhej časti sa obraz hry nezmenil. Obrany dominovali a naďalej väčšie šance diváci nesledovali. V 32. min sám pred odkrytou bránou neuspel Lapšanský a opečiatkoval žrď, na opačnej strane zaujala bomba Mila od modrej čiary, ktorá presvišťala tesne okolo Sidora. V 40 min v prečíslení po Bellušovom pase Kristan zamedzil otvoriť skóre Nagyovi.

Prvý gól stretnutia aj naďalej visel na vlásku. Najskôr Tomášovi Sýkorovi nevyšiel blafák, vzápätí na opačnej strane zahrmelo po Piačkovom zakončení, chaos v bránkovisku však "kamzíci" včas zažehnali. Keď v obrovskej šanci v 59. min stroskotal aj Mlynarovič, zápas sa prehupol až do predĺženia. Rozhodnutie padlo napokon až v samostatných nájazdoch, ten rozhodujúci premenil hosťujúci R. Tománek.

Vladimír Turan (asistent trénera Popradu): "Začiatok nebol optimálny, v prvej časti sme boli slabší na puku. Odvtedy sa hra zrýchlila. Utvorili sme si šance, no nebolo nám súdené dať gól. Trestné strieľania vyšli lepšie súperovi."

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Začiatok bol opatrný, obidva tímy poctivo bránili. Mužstvo som musel upozorňovať, aby sme zostali ostražití aj za bezgólového stavu. Tománek po závare v predĺžení mohol byť aj smolným hrdinom."