Novinky - 01.10.2013 21:39

Trinásť gólov bavilo v Poprade divákov

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: SITA, Foto: RISO

HK Poprad - HK 36 Skalica 7:6 po sam. nájazdoch (1:2, 2:3, 3:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 9. Kurali (Belluš), 29. P. Gápa (L. Paukovček, M. Nagy), 33. Jabrocký, 42. Matúš Paločko (A. Kroták), 46. Jabrocký (T. Sýkora), 54. T. Sýkora (Mlynarovič), rozhodujúci sam. nájazd Mlynarovič - 7. B. Mráz (Kutálek, Šátek), 18. Stieler (Lažo, Ketner), 27. Lažo (R. Školiak), 35. M. Sloboda (Trška, Ketner), 38. Obdržálek (Vyrůbalík, L. Kozák), 45. Lažo (R. Školiak)

Vylúčení: 5:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Bednár, Holienka, 1131 divákov

Zostavy:

HK Poprad: Sidor (27. Marek Srnec) - Gáborčík, Fabian, Kasík, McNamara, Nitriansky, Kurali, D. Šterbák - A. Lapšanský, Mlynarovič, Belluš - Jabrocký, Štals, T. Sýkora - Matúš Paločko, S. Takáč, A. Kroták - M. Nagy, L. Paukovček, P. Gápa

HK 36 Skalica: M. Lipovský - Vyrůbalík, L. Kozák, Trška, Ketner, Barák, M. Srnec, Staňo, Mikéska - M. Sloboda, R. Školiak, Obdržálek - Lažo, Stieler, Preisinger - Kutálek, B. Mráz, Šátek - Dvonč, B. Jankovič, Kalináč

V Poprade sa hral na začiatku prvej tretiny opatrný hokej. Hra dostala spád až po góle hostí v 7. min z hokejky Bruna Mráza, ktorý namieril presne pomedzi Sidorove betóny - 0:1. Domáci diváci si zakričali gól o dve minúty, keď sa v presilovke od modrej čiary presadil obranca Kurali. Hostia boli aj naďalej nebezpeční a svoj tlak korunovali dve a pol minúty pred odchodom do šatní: blafákom zakončil znova pomedzi brankárove betóny Stieler.

Vrece s gólmi sa roztrhlo počas prostrednej časti hry. Najprv v presilovke strelou z uhla vyhnal Sidora z bránky Lažo. Výmena brankárov zapôsobila na "kamzíkov" pozitívne, keď v 29. min znížil na rozdiel gólu Gápa. Vyrovnanie prišlo z hokejky Jabrockého, ktorý potrestal katastrofálnu rozohrávku obrancov Skalice. V 35. min sa zobudili aj hostia - strieľanú prihrávku od Tršku tečoval pred bránkoviskom Sloboda a hostia išli opäť do vedenia. Dvojgólové vedenie vrátil Skalici v 38. min Obdržálek, keď zachytil vyrazený puk a prekonal striedajúceho Srnca.

Na začiatku tretej tretiny hrali Popradčania presilovú hru a už po šiestich sekundách ju využil Paločko - 4:5. Hostia vzápätí už po tretí raz odskočili na rozdiel dvoch gólov, druhýkrát sa presadil kapitán Lažo. Odpoveď domácich prišla takmer okamžite, svoj druhý gól strelil Jabrocký - 5:6. Prekonaného Srnca zachránil od ďalšieho inkasovaného gólu na bránkovej čiare Nitriansky, hostia už dvíhali ruky nad hlavu. Tucet gólov uzatvoril domáci Tomáš Sýkora a začínalo sa odznova. Popradčania chceli vyhrať ešte v riadnom hracom čase, domáca lavička si vyžiadala oddychový čas, no gól už nepadol.

Predĺženie začali hráči Popradu presilovkou štyroch proti trom, výhodu však nevyužili. Najväčšiu šancu spálil Kroták, a tak o víťazovi museli rozhodnúť až samostatné nájazdy, Rozhodujúci premenil domáci útočník Mlynarovič.

Milan Jančuška (tréner HK Poprad): "Na začiatku nám opäť chýbala agresivita a výbušnosť, dohrávanie osobných súbojov, a preto sme ťahali za kratší koniec. Súper z toho ťažil a zaslúžene viedol. Som rád, že sa nám trikrát podarilo zvrátiť nepriaznivý stav. Z tohto pohľadu ma teší vnútorná sila tímu. Diváci si prišli na svoje, keďže videli veľa gólov a o to nám ide - baviť fanúšikov. Brankári nemali svoj deň, ale aj to sa niekedy stáva. Čo sa týka defenzívy, musíme si situácie prebrať a zlepšiť sa. Víťazstvo nad Skalicou ma teší."

Štefan Mega (asistent trénera HK 36 Skalica): "Bol to veľmi dobrý zápas z oboch strán, najmä v ofenzíve. Trikrát v stretnutí sme vyhrávali o dva góly, domáci však zvýšili aktivitu a po individuálnych chybách sa im podarilo trikrát vyrovnať. Napokon boli Popradčania v trestných strieľaniach úspešnejší. Domácim chcem okrem výsledku pogratulovať aj k fantastickým fanúšikom, ktorí povzbudzovali celý zápas aj za nepriaznivého stavu. Poprad má kvalitný tím a v konečnom dôsledku si zaslúžil ."