Novinky - 26.11.2023 20:00

HK Nitra - HC Košice 0:4 v 21.kole Tipos extraligy

Tento duel 21. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJPLAY

Hokejisti Košíc triumfovali v nedeľňajšom zápase 21. kola Tipos extraligy na ľade Nitry 4:0. "Oceliari" tak predĺžili víťaznú sériu už na osem duelov a udržali sa na čele tabuľky. "Corgoni" zaznamenali prvú prehru po šiestich víťazstvách za sebou.
        Hostia položili základ úspechu v prvej tretine dvoma dôležitými gólmi, keď sa presadili Bartánus a Fejes. Domáci v závere úvodného dejstva premrhali dve presilové hry o dvoch hráčov, čo v konečnom výsledku rozhodlo. Košičania následne v prostrednej časti odolali tlaku Nitranov, keď tím viackrát podržal brankár Janus, ku ktorému sa v 38. minúte naklonila šťastena a dorážku Bučeka zastavili hneď dve žŕdky. V záverečnej dvadsaťminútovke ešte pridali ďalšie dva presné zásahy v presilovkách Berger a Olsson, pričom "oceliari" v stretnutí premenili tri z piatich početných výhod.

Tipos extraliga - 21. kolo:
        HK Nitra - HC Košice 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
        Góly: 9. Bartánus (Berger, Lunter), 13. Fejes (Jääskeläinen, Pollock), 50. Berger (Olsson), 51. Olsson (Chovan). Rozhodovali: Crman, Snášel, vylúčení: 5:6, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 3495 divákov
        Nitra: Kašík – Gajdoš, Cotton, Bača, Kousa, Stacha, Vitáloš – Buček, Gill, Bajtek – Harper, Gates, Jackson – Čederle, Slovák, Vybíral – Okoličány, Bubela, Lacka
        Košice: Janus – Breton, Olsson, Šedivý, Ferenc, Deyl, Bartoš – Fejes, Pollock, Jääskeläinen – Lunter, Chovan, Krivošík – Bartánus, Berger, Lamper – Rogoň, Šimun, Havrila