Novinky - 23.11.2023 21:09

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 1:4 v 20.kole Tipos extraligy

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: jojsport / tasr

Tento duel 20. kola hokejovej Tipos extraligy ste mohli sledovať na svojich mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJPLAY

Hokejisti HK Nitra zvíťazili vo štvrtkovej predohrávke 20. kola Tipos extraligy na ľade Dukly Trenčín 4:1. Potvrdili tak výbornú formu, pridali šiesty triumf za sebou a poskočili v neúplnej tabuľke na štvrté miesto. Trenčania neuspeli doma po sérii štyroch výhier.
        Nitrania mali v úvodnej tretine viac šancí, no doplatili na slabú efektivitu. Skóre zápasu otvoril v 29. minúte domáci útočník Juraj Mikúš, na čo krátko pred druhou prestávkou reagoval vyrovnávajúcim presným zásahom Jackson, ktorý prelomil sedemzápasovú sériu bez gólu. O víťazovi rozhodlo tretie dejstvo, keď sa najskôr v presilovej hre presadil kanadský útočník Stephen Harper, na neho nadviazal trinástym gólom v sezóne kanonier Samuel Buček a triumf "corgoňov" spečatil v 55. minúte v zápase dvojgólový Jackson.

Tipos extraliga - predohrávka 20. kola:
        HK Dukla Trenčín - HK Nitra 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
        Góly: 29. Mikúš (M. Hudec, Sloboda) - 39. Jackson (Gates), 49. Harper (Gates), 54. Buček, 55. Jackson (Harper, Bajtek). Rozhodovali: Crman, Goga - Frimmel, Valo, vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2038 divákov
        Trenčín: LaCouvee – Starosta, Pietroniro, Bokroš, Hlaváč, Nemčík, M. Hudec, Feranec, Kupec – D. Hudec, Baláž, Giľák – Immo, Conway, Charbonneau – Krajčovič, J. Mikúš, Sloboda – Ahl, Sojčík, Š. Petráš
        Nitra: Aittokallio – Gajdoš, Cotton, Bača, Kousa, Stacha, Vitáloš, P. Valent – Buček, Gill, Bajtek – Harper, Gates, Jackson – Čederle, Slovák, Ridzoň – Okoličány, Bubela, Lacka