Novinky - 24.09.2023 19:36

HK Dukla Trenčín - HK 32 Liptovský Mikuláš 1:6 v 4. kole

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš triumfovali v 4. kole Tipos extraligy na ľade HK Dukla Trenčín vysoko 6:1. Hostia zvíťazili v druhom zápase za sebou a posunuli sa v tabuľke na štvrté miesto. Trenčania po úspešnom úvode sezóny prehrali uplynulé dve stretnutia.
        Hráčom Liptovského Mikuláša vyšla prvá tretina, v ktorej sa dokázali presadiť Adrián Valigura a Martin Réway. Americký obranca Mith Miller v 26. minúte zvýšil už na 3:0, no domáci krátko na to využili presilovú hru vďaka Tobiasovi Ekbergovi. Hosťom vrátil trojgólové vedenie o päť minút neskôr Matúš Vojtech. V tretej časti strelil Mikuláš ďalšie dva presné zásahy, presadili sa Marland Quince a Alexander Avcin.

Tipos extraliga – 4. kolo:
        HK Dukla Trenčín – HK 32 Liptovský Mikuláš 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
        Góly: 29. Ekberg (Drábek, Baláž) – 6. Valigura (Egle, Quince), 11. Sukeľ (Réway), 27. Miller (Réway, Sukeľ), 34. Vojtech (Uhrík, Fekiač), 51. Quince (Miller, Berry), 59. Avtsin (Réway, Miller). Rozhodovali: Snášel ml., Goga – Synek, Tichý, vylúčení: 10:6 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 1822 divákov.
        Trenčín: Lacouvee – Starosta, Pietroniro, M. Hudec, Ekberg, Bokroš, Nemčík – Immo, Baláž, Charbonneau – Petráš, Sojčík, Ahl – Krajčovič, Lichanec, D. Hudec – Sloboda, Vaňo, Drábek
        Liptovský Mikuláš: Krasikov – Miller, Mezovský, Hraško, Nátny, Fekiač, Lalík, Jendroľ – Sukeľ, Egle, Réway – Berry, Quince, Avcin – Valigura, Uhrík, Nauš – Žilka, Klíma, Vankúš – Vojtech