Novinky - 26.06.2020 10:55

Takmer všetci prestali hrať - posledný extraligový gól Richarda Lintnera

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Ešte predtým, ako sa stal funkcionárom, Richard Lintner budoval svoju povesť priamo na ľadovej ploche, kde bol vnímaný ako kvalitný ofenzívny obranca. Prinieslo mu to účasť na šiestich seniorských majstrovstvách sveta a nastrieľal mnoho gólov naprieč súťažami po celom svete. Tým najslávnejším bol göteborský nájazdový zásah, ktorým spečatil postup cez Švédsko do finále a okrem toho, 9krát sa sieť chvela po jeho zakončení aj v domácej súťaži. Tú hral do januára 2015.

Posledné roky svojej bohatej hokejovej kariéry venoval materskej Dukle Trenčín, hoci si medzitým odskočil do švédskeho Rögle BK, bieloruského Dinama Minsk či fínskych klubov SaiPa a Lukko Rauma. Korčule šli definitívne na klinec počas ročníka 2014/15, v ktorom stihol odohrať sedemnásť zápasov a zaznamenal v nich bilanciu 2+5. Prvý gól strieľal v treťom kole proti Skalici, druhý a zároveň posledný súťažný v 38. kole v Banskej Bystrici a prispel ním k víťazstvu 3:2 po predĺžení.

​Šlo o gól, aký bol pre jeho kariéru pomerne typický. Napriek trochu neprehľadnej situácii sa z pozície beka vydal na ofenzívny výlet a osvedčil svoju tvrdú a ťažko chytateľnú strelu. Dukla aj "barani" striedali a nevenovali veľkú pozornosť tomu, že nastrelený puk sa medzičasom dostal na opačný mantinel. Tam si ho našiel práve Lintner a v sľubnej príležitosti prestrelil brankára Košarišťana. Daný ročník uzatvárali "vojaci" na šiestej priečke po základnej časti a vo štvrťfinále play-off stroskotali práve na Banskobystričanoch. Pokiaľ ide o samotného obrancu, ten zanechal streleckú stopu hneď v šiestich popredných európskych ligách. Okrem slovenskej aj v NHL, KHL, švédskej, fínskej a švajčiarskej lige. Gól pritom strelil aj na olympiáde 2002 či dvoch MS.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora