Novinky - 13.09.2023 18:41

Michalovce angažovali lotyšského kapitána Daugavinša

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: tasr

Kapitán lotyšskej hokejovej reprezentácie Kaspars Daugavinš sa stal novou posilou HK Dukla INGEMA Michalovce. Tridsaťpäťročný útočník doviedol Lotyšov na uplynulých domácich MS k zisku historického bronzu. Počas kariéry sa zúčastnil na jedenástich svetových šampionátoch, troch ZOH a odohral aj 98 duelov v zámorskej NHL.
        "Ako sme spomínali pred podpisom Chasea Pearsona, posledné ´importské´ miesto sme chceli obsadiť rozdielovým hráčom. Aj napriek tomu, že limit zahraničných hráčov máme naplnený, s Kasparsom Daugavinšom sme v kontakte posledné mesiace a šanca na uzavretie takéhoto obchodu sa neodmieta. Sme nesmierne radi, že sa nám podarilo dohodnúť na podpise zmluvy na dve sezóny. Získali sme hráča najvyššieho kalibru a lídra mužstva, ktorý by nás mal vedieť potiahnuť v kritických momentoch sezóny," uviedol skaut Michalovčanov Július Koval.
        Daugavinš obliekal v minulom ročníku dres nemeckého Iserlohn Roosters, účastníka najvyššej DEL. V základnej časti nastúpil na 55 stretnutí, v ktorých zaznamenal 49 bodov (21+28). Vo svojom bohatom hokejovom životopise má okrem pôsobenia v Ottawe Senators a Bostone Bruins aj viacero európskych angažmánov. V Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) odohral spolu s play off 459 zápasov. Zahral si za moskovské kluby Dinamo (2014-2015) a Spartak (2018-2020), v lockoutovej sezóne 2012/13 aj za Dinamo Riga. Pôsobil aj vo Švajčiarsku, najskôr zaznamenal viac ako bod na zápas v Servette Ženeva (2013/14), pred dvoma rokmi odohral ročník v SC Bern.
        Významnú stopu zanechal na medzinárodnom poli, kde dlhoročne patrí medzi opory lotyšského tímu, za ktorý má na konte 208 štartov (z toho 71 na MS). Líder v počte odohratých duelov za Lotyšsko je bývalý obranca Rodrigo Lavinš (230). Daugavinš na konci mája tohto roka prispel k najväčšiemu úspechu lotyšskej reprezentácie, ktorým bol zisk bronzových medailí na svetovom šampionáte. Na turnaji odohral všetkých 10 zápasov, nazbieral 7 bodov (3+4).