Novinky - 26.11.2023 17:00

HC SLOVAN Bratislava - HC MIKRON Nové Zámky 5:2 v 21.kole Tipos extraligy

Tento duel 21. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJPLAY

Hokejisti Slovana Bratislava si pripísali iba druhé víťazstvo z uplynulých šiestich duelov v Tipos extralige. V nedeľňajšom stretnutí 21. kola zdolali doma HC MIKRON Nové Zámky 5:2 a v tabuľke sa k svojmu súperovi priblížili na rozdiel dvoch bodov. Gólom a asistenciou k tomu prispel kanadský útočník Émile Poirier, tri asistencie mali jeho krajania Shawn Lalonde a Brendan Ranford.
        Slovan najskôr neudržal dvojgólový náskok, o ktorý sa v prvej perióde postarali gólmi Američania Chris Brown a Liam Pecararo. Ešte pred prvou prestávkou však znížil Roberts Mamčics a v 37. minúte vyrovnal na 2:2 vo vlastnom oslabení Radek Prokeš, keď strelou spoza bránkovej čiary "nachytal" brankára Denisa Godlu. Už o tridsať sekúnd neskôr v rovnakej presilovke však vrátil "belasým" vedenie Samuel Takáč po perfektnej prihrávke od Miroslava Preisingera. Slovan ešte pridal v tretej časti hry poistky zásluhou Poiriera a Ethana Wereka. Novozámčania tak vyšli bodovo naprázdno v druhom dueli za sebou. Slovan prerušil štvorzápasovú šnúru prehier s týmto súperom, naposledy ho predtým zdolal ešte v decembri 2022.

Tipos extraliga - 21. kolo:
        HC Slovan Bratislava – HC MIKRON Nové Zámky 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
        Góly: 8. Brown (Lalonde, Ranford), 16. Pecararo (Lalonde, Poirier), 37. Takáč (Preisinger, Žitný), 45. Poirier (Lalonde, Ranford), 54. Werek (Korenčík, Ranford) – 17. Mamčics (Škvarek, Ondrušek), 37. Prokeš. Rozhodovali: Stano, Krajčík - Tichý, Jedlička, vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:1, 4107 divákov.
        Slovan: Godla – Korenčík, Lalonde, Demo, Romančík, Golian, Beňo, Maier, Kráľovič – Takáč, Findlay, Brown – Žitný, Poirier, Pecararo – Ranford, Šille, Werek – Török, Preisinger, Jendek
        Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Roman, Kozák, Mészáros, Géci – Loggins, Roy, Mikúš – Michnáč, Johnson, Stupka – Števuliak, Prokeš, Fafrák – Škvarek, Ondrušek, Ružek