Novinky - 19.11.2023 19:42

HC SLOVAN Bratislava - HC´ 05 Banská Bystrica 6:1 v 19.kole Tipos extraligy

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: tasr / jojšport

Práve tento duel sme vybrali ako televízny v rámci 19. kola hokejovej Tipos extraligy, ale aj všetky stretnutia tohto kolaste mohli sledovať na svojich mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJPLAY

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom zápase 19. kola Tipos extraligy nad HC '05 Banská Bystrica vysoko 6:1 a ukončili sériu troch prehier. Svojmu súperovi zároveň uštedrili piatu prehru po sebe a dostali sa pred neho v tabuľke na siedme miesto.
        Domáci viedli už po 20 sekundách, keď sa presadil Chris Brown. Bystričania odpovedali v 4. minúte vďaka gólu Mathewa Wilkinsa, no potom už skórovali len "belasí". V 15. minúte využil presilovku Liam Pecararo, v 24. pridal tretí gól Samuel Takáč a v 39. zvýšil na 4:1 Brett Findlay. V úvode tretej tretiny Slovan definitívne rozhodol, v oslabení pridal piaty zásah Ethan Werek a o 24 sekúnd neskôr upravil na konečných 6:1 Timotej Šille.

HC Slovan Bratislava - HC '05 Banská Bystrica 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
        Góly: 1. Brown (Takáč), 15. Pecararo (Preisinger), 24. Takáč (Romančík, Findlay), 39. Findlay (Takáč, Romančík), 44. Werek, 44. Šille (Török, Gachulinec) - 4. Wilkins (Vela). Rozhodovali: Hronský, Orolin - Valo, Kacej, vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Hora 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 4879 divákov.
        Slovan: Godla - Beňo, Lalonde, Golian, Romančík, Maier, Korenčík, Královič, Gachulinec - Takáč, Findlay, Brown - Ranford, Preisinger, Minárik - Žitný, Werek, Pecararo - Török, Šille, Jendek
        Bystrica: Valent - Luža, Bačik, Hora, Žabka, Eichwede-Wilde, Ďatelinka, Pavúk - Adam, Vela, Wilkins - Petriska, Bíreš, Matoušek - Macek, Stránský, Výhonský - Štrauch, Sojka, Faith