Novinky - 10.12.2023 20:17

HC Košice - HC MIKRON Nové Zámky 1:4 v 26.kole Tipos extraligy

Tento duel 26. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili na ľade HC Košice 4:1 v nedeľňajšom zápase 26. kola Tipos extraligy. Ukončili tak sériu šiestich prehier a pred druhou reprezentačnom prestávkou si posunom na 10. miesto vylepšili postavenie v tabuľke. Pre "oceliarov" to bola piata prehra za sebou, po ktorej sú naďalej na 2. mieste tabuľky.
        V bezgólovej prvej tretine mali viac z hry Novozámčania, no brankár Janus podržal svoj tím. Skóre otvoril v 28. minúte Michnáč, na ktorého gól síce o štyri minúty odpovedal domáci kapitán Chovan, no hostia krátko na to získali svoj náskok späť. Roy a Tomáš Mikúš ešte do druhej prestávky naklonili skóre na stranu hostí (1:3), ktorí si v tretej tretine postrážili dvojgólový náskok. Mikúš sa v 50. minúte presadil aj druhýkrát, keď využil presilovku.

TEL - 26. kolo:
        HC Košice - HC Nové Zámky 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
        Góly: 32. Chovan (Ferenc, Breton) - 28. Michnáč (Stupka), 33. Roy (Michnáč), 38. T. Mikúš (J. Mikúš), 50. T. Mikúš (J. Mikúš).        Rozhodovali: Žák, Rojík - Durmis, Hajnik, vylúčení: 4:2 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 3494 divákov.
        Košice: Janus - Ferenc, Breton, Olsson, Deyl, A. Bartoš, Mihalik, Dravecký - Lamper, Berger, Chovan - Jääskeläinen, Pollock, Fejes - Rogoň, Šimun, Lunter - Bačo, Havrila, Jokeľ
        Nové Zámky: Kantor - Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Novajovský, Kozák, Barto - Michnáč, Roy, Stupka - J. Mikúš, Johnson, T. Mikúš - Števuliak, Prokeš, Šišovský - Kováč, Ondrušek, Ružek