Novinky - 29.09.2023 19:58

HC Košice - HK 32 Liptovský Mikuláš 5:1 v 5. kole

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: jojsport / tasr

Aj tento duel 5. kola hokejovej Tipos extraligy ste sledovali naživo na svojej televízii prostredníctvom aplikácie JOJPLAY.

Hokejisti HC Košice zvíťazili v piatkovom zápase 5. kola Tipos extraligy nad HK 32 Liptovský Mikuláš 5:1. Naplno bodovali po dvoch prehrách, Liptáci naopak nenadviazali na víťazstvá v dvoch predošlých dueloch.
        Košičania išli do vedenia v 9. minúte zásluhou Bergera. Liptákom v prvej tretine nepomohla ani presilovka o dvoch hráčov. Hostia hrozili v druhej časti najmä z brejkov a z jedného vyplynul aj ich vyrovnávajúci gól. V 25. minúte využil obranca Jendroľ zakrytý výhľad brankára Janusa - 1:1. O desať minút vrátil domácim vedenie obranca Zech, ktorý sa dostal do úniku dvoch proti jednému, z ktorého prestrelil Krasikova - 2:1. Domáci kontrolovali tesný náskok a definitívne ich upokojil gól Krivošíka z 52. minúty. Hostia sa v závere pokúsili o hru so šiestimi hráčmi, na ľade ich však bolo o jedného viac a následnú presilovku využil Lunter - 5:1. Definitívnu podobu výsledku dal sekundu pred koncom Havrila - 6:1.

TEL - 5. kolo:
        HC Košice - HK 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
        Góly: 9. Berger (Zech, Lunter), 35. Zech, 52. Krivošík (Zech), 60. Lunter (Šimun, Fejes), 60. Havrila (Bačo) - 25. Jendroľ (Avcin). Rozhodovali: T. Orolin, Krajčík - Tichý, Kacej, vylúčení: 5:7 na 2 min., navyše Berry (L. Mik.) 10 min OT za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2955 divákov.
        Košice: Janus - Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, Dravecký - Krivošík, Pollock, Fejes - Rogoň, Chovan, Zigo - Jääskeläinen, Berger, Lunter - Bačo, Šimun, Havrila
        Liptovský Mikuláš: Krasikov - Miller, Mezovský, Hraško, Nátny, F. Fekiač, Lalík, D. Jendroľ - Sukeľ, Egle, Réway - Berry, Quince, Avcin - Valigura, Uhrík, A. Nauš - Žilka, Šmída, Vankúš - Vojtech