Novinky - 10.12.2023 16:02

HC´ 05 Banská Bystrica - HK Poprad 3:2 v 26.kole Tipos extraligy

Tento duel 26. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica vyhrali v dueli 25. kola Tipos extraligy nad HK Poprad 3:2 a pripísali si na svoje konto piaty triumf v rade. Tím spod Tatier nenadviazal na sériu šiestich víťazstiev. O výsledku rozhodla druhá tretina, v ktorej dali hokejisti spod Urpína všetky góly v stretnutí.
        V prvej tretine oba tímy nevyužili presilovku, domáci 44 sekundovú o dvoch hráčov. Skóre zmenili hostia v osemnástej minúte po pohotovej strele Kotvana z ľavého kruhu. V prostrednej časti Bystričania otočili duel tromi gólmi. Najprv sa v presilovke od modrej presadil Šenkeřík, neskôr Petriska dotlačil puk zblízka do bránky a na 3:1 zvýšil Wilkins pri žrdi po krížnej prihrávke Šenkeříka. Na začiatku tretej tretiny nevyužil Poprad presilovku piatich proti trom, počas ktorej išiel sám na bránku domáci Vela, no Vaya nepokoril. Na opačnej strane však vyrobil už vyrovnanom počte síl na ľade chybu gólman Krošelj a potrestal ju agilný Dmowski.

HC´ 05 Banská Bystrica – HK Poprad 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
        Góly: 22. Šenkeřík (Wilkins, Adam), 35. Petriska (Adam, D. Stránsky), 38. Wilkins (Šenkeřík, Vela) – 18. Kotvan (D. Brejčák, Calof), 48. Dmowski (McFadden) Rozhodcovia: M. Korba, Honský – Ordzovenský, D. Konc ml., vylúčení na 2. min: 5:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, diváci: 1994.
        Banská Bystrica: Krošelj – Bačík, Šenkeřík, Hora, D. Stránsky, Luža, Ďatelinka, Žabka – Turnbull, Vela, Wilkins – Petriska, Adam, Výhonský – Gašpar, Bíreš, Macek – Štrauch, A. Stránsky, Plančár
        Poprad: Vay – O. Turan, Mcfadden, Brincko, Kotvan, J. Brejčák, D. Brejčák – Svitana, Coulter, Dmowski – Záborský, Urbánek, Calof – Kukuča, M. Suchý, Šotek – Matej Paločko, Mlynarovič, Bodnár